Otsi
Valdkonnad | Teenistusinfo | Veel

Tartumaal hukkus katkisest pliiditruubist süttinud tulekahjus mees

Tartumaal Luunja alevikus teatati täna varahommikul tulekahjust. Päästetöötajad leidsid põlevast korterist hukkunud meesterahva.

Täna hommikul kell 06.43 teatati häirekeskusele, et Tartumaal Luunja alevikus on kortermajas tunda suitsu lõhna. Kohale saadeti päästjad Tartu, Tõrvandi ja Võnnu komandost ning Tartumaa operatiivkorrapidaja.

Päästemeeskondade kohale saabumisel tuli 19 korteriga elumaja teise korruse aknast suitsu. Päästetöödejuhini oli jõudnud info, et põlevas korteris võib olla inimene. Kohe sisenesid päästjad korterisse, mille magamistoas põles voodi ja põrand. Kell 07.08 leiti voodi kõrvalt hukkunud vanem meesterahvas. Põleng kustutati lõplikult kella 08.41-ks.

Tulekahju tagajärjel hävis voodi ja põlengukolletele ligipääsemiseks avasid päästjad 2 ruutmeetri ulatuses põrandat ning alumise korteri lage. Põlenud korter sai suitsukahjustusi ja alumine korter ka veekahjustusi.

Sündmuskohal käinud menetlusinspektori sõnul on esialgsel hinnangul tõenäoline, et tulekahju sai alguse vanast pliiditruubist. Päästeteenistus juhib tähelepanu, et tuleõnnetuse ärahoidmiseks on vajalik kütteseadmeid järjepidevalt puhastada ning lasta pottsepal kontrollida nende korrasolekut. Korteris puudus ka tuleõnnetusest varakult helisignaaliga märku andev suitsuandur.

Tulekahjudes on käesoleval aastal hukkunud 75 inimest, neist 9 Tartumaal.



Raua 2, 10124 Tallinn | Tel. 6282000 | 5222292 | Faks 6282099 | | Webmail | Intranet | PÄÄSTEAMET