Vabatahtlike päeva ohutusüritused

5. detsembril tähistatakse üle maailma vabatahtlike päeva. Samal päeval toimub üle Eesti erinevaid ohutusüritusi, nendest kahe tutvustused leiad siit:

* OHUTUSPÄEV RAKVERES

Laupäeval 5.detsembril on kõik huvilised oodatud Rakveresse Põhjakeskusesse, kus peale šopinguelamuse saavad keskuse külastajad osa võtta ka vahvast ja igati kasulikust ohutuspäevast. Ohutuspäeva programm algab kell 11.00 ning tegevusi nii lastele, täiskasvanutele kui ka eakatele  jätkub kuni kella 15.00ni.

„Kindlasti on kõigile Lääne-Virumaa elanikele juba tuttavad meie Põhjakeskuses korraldatavad ohutuspäevad.  Need on olnud alati menukad ning usume, et ka sel korral osavõtjatest puudust ei tule,“ ütles Päästeameti Ida päästekeskuse ennetustöö büroo juhataja Mikko Virkala.

Sel korral on ohutuspäeva eesmärk tuletada inimestele meelde, et pühade ajal ja lõbusate aastavahetuse ürituste trallis ei tohi unustada ohutust kodus, külas, tänaval ja ka looduses. 

Ohutuspäeval räägivad päästjad, politseinikud, vabatahtlikud päästjad, maanteeametnikud, korstnapühkijad ja teiste koostööpartnerite esindajad, kuidas teha enda ja lähedaste elu igas mõttes ohutumaks. Tutvustatakse ohutusalaseid teemasid läbi mängude, testide sooritamise, harjutuste ning lõbusate ülesannete. Huvitavaid teadmisi saavad nii noored kui vanad.

„Korraldajatena oleme koostanud huvitava ja õpetliku kava, kuhu oleme kaasanud üsna palju koostööpartnereid. Peale mitmekülgse ohutusalase programmi saab nautida ka meeleolukat kontsertkava – esinevad teiste hulgas ka Rakvere ja Kiviõli muusikakoolide lapsed, Kadrina huviklubi Cadencia ja Esteetika ja tantsukool. Jõulumeeleolu loovad Päkapikud ning avatakse ka Jõulupostkontor, kus lapsed saavad oma jõulusoovid vormistada kirjadeks ning need kohe ka Jõuluvana poole teele läkitada,“ rääkis M.Virkala.

Ohutuspäeva programm on kõigile Põhjakeskuse külastajatele täiesti tasuta.

Tulge kõik 5.detsembril Põhjakeskusesse Ohutuspäevale!

 


Päästepäev "Ahhaa, elu eest!"

 5. detsembril on  AHHAA-s lisaks Lõuna-Eesti Vabatahtliku Reservpäästerühmale külas ka Eesti Politseimuuseum ning Eesti Maanteemuuseum. 

Kohal on päästjate uusim tehnika, tublid päästekoerad, lahti lõigatakse avariiline auto ning näidatakse lihtsaid, ent olulisi esmaabivõtteid. Lisaks tutvustavad oma tööd abipolitseinikud, toimuvad tuleohutusalased ennetustegevused väikestele ja suurtele ning korraldame ka päris gaasiplahvatuse ja põlengu!

Kõik erinevad tegevused toimuvad AHHAA tehnoloogiasaalis ning nendega saab jooksvalt tutvuda! Päästepäeva tegijad ootavad sind AHHAAsse kell 11-19

Sissepääs päästepäeva sündmustele AHHAA majapiletiga

ROHKEM INFOT JA PÄEVAKAVA  LEIAD SIIT!