Päästeala Noortelaager 2013

Noortelaagri eesmärgiks on koondada erinevates pääste organisatsioonides tegutsevaid aktiivseid lapsi ja noori; tutvustada päästja elukutset; selgitada neile meid ümbritsevaid ohte ja õpetada, kuidas ohu korral käituda.

Päästeala Noortelaager 2013

08. – 12. juuli Pärlselja, Pärnumaa

Laagrisse oodatakse 200 last ja noort vanuses 7-15 aastat.

Osalejad on oodatud laagrisse esmaspäeval kell 10.00 - 11:30
Laagri lõpetamine toimub reedel kell 13.45

Päästeala Noortelaager on jagatud teemapäevadeks, kus igal päeval käsitletakse päevale omaseid teemasid ning noortele antakse teadmisi oskuslikuks käitumiseks erinevates ohuolukordades.

• Arstipäev – Lastele tutvustatakse esmaseid esmaabivõtteid, kuidas anda kannatanule esmaabi alates plaastri paigaldamisest kuni lahaseni, kuidas teha õigesti südamemassaaži ja elustamist. Samuti tehakse tutvust erinevate ohtudega, mis meid igapäevaselt ümbritsevad (kodukeemia, medikamendid jne). Päeva juht Krista Käit.

• Metsa(venna)päev - Ka looduses liigeldes varitsevad meid igapäevaselt ohud. Kuidas käituda looduses nii, et sellest oleks vaid rõõmu ning et seda saaksid nautida ka teised, on päeva läbivaks teemaks. Puhtuse hoidmine, lõkke tegemine, mis taimed on mürgised ja mis mitte, varitsevad ohud nii rannas, metsas kui tänaval saavad päeva jooksul selgitatud kõigile osalistele. Päeva juht Meeme Riismaa (Lääne-Eesti pommigrupp).

• Ohutuspäev – Vee, tule ja liiklusõnnetused on paraku meie elu igapäevaosad. Kuidas neid vältida? Kuidas tagajärgi leevendada? Kuidas käituda kui on puhkenud tulekahju, liiklusõnnetuse korral? Kõik küsimused saavad vastused just ohutuspäeval. Päeva juht Kiira Udu (Lääne päästekeskus).

• Päästeretk – Eelnevatel päevadel on õppitud erinevaid nippe ja kogutud hulgaliselt ohutusalaseid teadmisi. Nüüd on aeg need proovile panna. Retkepäeval alustavad lastegrupid ettemärgitud raja liikumist juba hommikul ja lõpetavad õhtul. Päeva jooksul läbitakse ettenähtud punktid, kus õpitud teadmised tuleb reaalselt töösse rakendada (tule tegemine, esmaabi andmine, tulekahju kustutamine, uppuja päästmine, kannatanute abistamine jmt). Päeva juht Helari Viiart (Lääne päästekeskus)

• Demopäev – Päev nii lastele kui nende vanematele, kus tutvustatakse sisejulgeoleku ametkondade valmisolekut, eritehnikat ja võimekust. Erinevad demoesinemised. Päeva juht Marko Hammer (Põhje-Eesti pommigrupp).

2013 aasta Päästeala Noortelaagri projektijuht on Marlen Jalast Päästeameti demineerimiskeskusest, laagri juht on Viktor Saaremets Päästeameti kommunikatsiooniosakonnast. Lisainformatsioon e-posti aadressil ..., või telefonidel 5333 3899 (Marlen) 518 6942 (Viktor)

2013 aasta laagri rühmad on komplekteeritud