Päästeala noortelaager 2014


14-18. juuli Pärlselja, Pärnumaa

Noortelaagri eesmärgiks on koondada erinevates pääste organisatsioonides tegutsevaid aktiivseid lapsi ja noori; tutvustada päästja elukutset; selgitada neile meid ümbritsevaid ohte ja õpetada, kuidas ohu korral käituda.

Laagrisse oodatakse 200 last ja noort vanuses 7-15 aastat.

Võta kaasa

Kodukord


Päästeala Noortelaager on jagatud teemapäevadeks, kus igal päeval käsitletakse päevale omaseid teemasid ning noortele antakse teadmisi oskuslikuks käitumiseks erinevates ohuolukordades.

•Arstipäev – Lastele tutvustatakse esmaseid esmaabivõtteid, kuidas anda kannatanule esmaabi alates plaastri paigaldamisest kuni lahaseni, kuidas teha õigesti südamemassaaži ja elustamist. Samuti tehakse tutvust erinevate ohtudega, mis meid igapäevaselt ümbritsevad (kodukeemia, medikamendid jne). Päeva juht Maris Vent.

•Ohutuspäev - Vee, tule ja liiklusõnnetused on paraku meie elu igapäevaosad. Kuidas neid vältida? Kuidas tagajärgi leevendada? Kuidas käituda kui on puhkenud tulekahju, liiklusõnnetuse korral? Kõik küsimused saavad vastused just ohutuspäeval. Päeva juht Aivar Kukk (Põhja päästekeskus).

•AHHAA päev – Päev täis põnevaid tegemisi, mille eest hoolitseb Teaduskeskus Ahhaa. Päeva juht Kaarel Sild (Ahhaa).

•Päästeretk – Eelnevatel päevadel on õppitud erinevaid nippe ja kogutud hulgaliselt ohutusalaseid teadmisi. Nüüd on aeg need proovile panna. Retkepäeval alustavad lastegrupid ettemärgitud raja liikumist juba hommikul ja lõpetavad õhtul. Päeva jooksul läbitakse ettenähtud punktid, kus õpitud teadmised tuleb reaalselt töösse rakendada (tule tegemine, esmaabi andmine, tulekahju kustutamine, uppuja päästmine, kannatanute abistamine jmt). Päeva juht Meeme Riismaa (Lääne-Eesti pommigrupp).

•Demopäev – Päev nii lastele kui nende vanematele, kus tutvustatakse sisejulgeoleku ametkondade valmisolekut, eritehnikat ja võimekust. Erinevad demoesinemised. Päeva juhid Mikko Virkala (Ida päästekeskus) ja Katrin Zagorski (Lääne päästekeskus).

2014 aasta Päästeala Noortelaagri projektijuht on Kiira Udu Päästeameti ennetustöö osakonnast, laagri juht on Viktor Saaremets Päästeameti kommunikatsiooniosakonnast. Lisainformatsioon e-posti aadressil ..., või telefonidel 524 2806 (Kiira) 518 6942 (Viktor).

2014 aasta laagrisse registreerimine on lõppenud.

PÄÄSTEALA NOORTELAAGER 2014 TOETAJAD:

Viru Keemia GruppAHHAA Teaduskeskus; Saku Läte; Coca Cola; Tervise Paradiis; Estonia Medical Spa Hotel; Valgeranna Seikluspark; Otepää Seikluspark; Premia; Ruf Ilutulestikud; KB