Päästeala noortelaager 2015

Noortelaagri eesmärgiks on koondada erinevates pääste organisatsioonides tegutsevaid aktiivseid lapsi ja noori; tutvustada päästja elukutset; selgitada meid ümbritsevaid ohte ja õpetada, kuidas ohu korral käituda.

6-10. juuli Pärlselja, Pärnumaa

Laagrisse oodatakse 200 last ja noort vanuses 7-15 aastat pääste noorteringidest. Laagri osalejate komplekteerimisega tegelevad päästekeskused ja Päästeamet. Osalejate kohade jaotus regiooniti on järgmine:

  • Ida Päästekeskus 45 kohta;
  • Lääne Päästekeskus 45 kohta;
  • Põhja Päästekeskus 27 kohta;
  • Lõuna Päästekeskus 27 kohta.

Igast neljakümnest tegutsevast pääste noorteringist saab laagris osaleda vähemalt kolm osalejat. Lisaks saab iga päästekeskus jagada täiendavad kuus kohta päästekeskuse tublimate noorteringide vahel.

Päästeala noortelaagri korraldusmeeskonnale kuulub 44 kohta. Need on laagri korraldajate isiklikud lapsed. Kaks kohta läheb Päästeala laste toetusfondile ning ülejäänud 7 koha jaotust korraldab Päästeameti ennetustöö osakond.

2015. aasta noortelaagri projektijuhid on Katrin Zagorski Lääne päästekeskusest, Mikko Virkala Ida päästekeskusest ja Tiina Laube Päästeametist. Lisainformatsioon e-posti aadressil ... või telefonidel +372 5326 7170

Call: +372 5326 7170

(Katrin); +372 5300 1461

Call: +372 5300 1461

(Mikko); +372 5100434

Call: +372 5100434

(Tiina).

6. juuli Terepäev

Laagriväravad avatakse kell kümme hommikul, kõikide rühmade kasvatajad tulevad oma lastele vastu ning lapsed majutatakse tubadesse. Toimub suur Päästeala noortelaagi avamine ning kõik kohale tulnud sukelduvad laagrimelusse. Terepäeval toimuvad erinevad tegevused laagri eluga kohanemiseks ning omavahel tutvumiseks.

Terepäeva aitab ellu viia Valdik Kask

7. juuli Ohutuspäev

Hommik saab oma alguse juba varavalges, kui rõõmsameelsed kasvatajad noored maast lahti ajavad ning hommikusele laagritantsule kupatavad. Legendaarne Sandra on selleks aastaks taas uue kava kokku pannud, ning jagab seda laagrilistega igal hommikul ja võimalikul vabal hetkel.

Ohutuspäeval toimub ohutusrogain, mis on kombineeritud seiklusmäng orienteerumisest kaardi järgi ning peadmurdvatest tegevustest, mis eelkõige seotud ohutusega. Lisaks rogainile, mis võistluslik, saab iga rühm endale päevaks ülesande. Kuna tegemist on ikkagi üllatusega, siis sellest täpsemalt juba laagris. Laagripäev koosneb paljudest üllatustest ning ettevõtmistest.

Ohutuspäeva tegevused viivad ellu Marju Tamsalu ja Teele Vespere.

8. juuli Arstipäev

Hommikul toimub juba rutiiniks saanud hommikutants, mis on hea sissejuhatus arstipäeva. Arstipäeval saavad kõik laagrilised panna oma oskused proovile õnnetuses osalenutele esmaabi andmises. Tegevust jagub nii suurele kui väikesele laagrilisele. Hommikupoolik täis verd, katkiseid luid ning valupisaraid.

Päeva teine pool on lustlik ning mudane. Aset leiab kõigi laagriliste lemmik tegevus- VEEPARK. Kuna üldjuhul on veepark tegevus, mis lapsed ja noored väga mudaseks teeb, siis peale seda on kohustuslik pesemise paus. Arstipäev lõppeb rahustava lõkkeõhtuga. Enamik laagripäevi lõppeb enne südaööd, kus väsinud laagerdajad vooditesse kukuvad.

Arstipäev on selles laagris Maris Vent ja Jana Ristimets kanda.

9. juuli Metsapäev

Endiselt on peale hommikust hügieeni vaja end kenasti lahti tantsida. Sandra juhtimisel virgutame end taas tantsuga. Metsapäeva läbivaks teemaks on inimene ja mets. Päeva jooksul toimuvad ellujäämist looduses õpetavad tegevused. Räägitakse ja näidatakse kõike seda, kuidas metsa ööbima jäädes ilma erilise varustuseta hakkama saada. Mida metsas süüa võib ning kuidas näiteks endale joogivett teha.

Kui metsatarkused on selgeks saanud saavad noored valmistuda õhtuks. Kuna neljapäev on viimane õhtu koos laagris olla, siis sel öösel laagris öörahu ei kehti. Disco toimub senikaua, kuni kukub viimane tantsija.

Metsapäeva puhul saadab meid metsa Rainer Ristimets, mees kes teab kuidas metsas ellu jääda.

10. juuli Demopäev

See on meie laagri viimane päev. Hommikune ärkamine on väga raske, selletõttu on anname noortele tunnikese aega, et end välja puhata. Tavapärase kella kaheksa asemele põõnavad noored sel päeval kella üheksani. Kui uni silmast veega välja pestud, toimub kaasahaarav hommikutants. Demopäeval näitavad päeva läbiviijad oma oskuseid, mida oma töös kasutavad. Toimub demoteater, mida on oodatud vaatama ka lapsevanemad, kes omadele laagrisse järele on tulnud.

Peale lõunat toimub laagri lõpetamine ja laagrilised saadetakse koduteele.

Demopäeva panevad sel aastal kokku Õie Kopli-Mäekivi, Eno Hermann ja Meeme Riismaa

Suur tänu meie toetajatele: