Päästeala Noortelaager 2018

23-27. juulil 2018 toimub Põlvamaal Valgemetsal seitsmeteistkümnes Päästeala Noortelaager. Laagrisse oodatakse 200 last ja noort vanuses 7-15 aastat.

Laagri eesmärk on pakkuda noortele mitmekülgset tegevust nii õppe kui meelelahutuse eesmärgil. Aasta jooksul on noored osalenud ja õppinud vabatahtlike päästekomandode juures päästeringides. Laagris on lastel hea võimalus omandatud teadmised praktikasse panna. Selle tulemusel oskavad noored ellu astudes paremini ära tunda ja ennetada riske ning ohuolukordades sihipäraselt tegutseda. Lapsed ja noored, kasvades ning õppides tundma ja ennetama ohte, kujundavad oma elukeskkonda ohutumaks. Iga laagris osalenu viib õpitu ja kogetu endaga  kaasa , muutes eneselegi teadmata Eesti turvalisemaks ja paremaks elupaigaks. Laagri korraldusmeeskond koosneb viiekümnest vabatahtlikust päästeala spetsialistist üle Eesti.

2018. aasta noortelaagri projektijuhid on Jana Ristimets ja Mikko Virkala Lisainformatsioon: ... Telefonilt +372 53 00 1461 (Mikko)

Kes saavad laagris osaleda?

Laagris saavad osaleda pääste noorteringides tegutsevad lapsed. Täpsema komplekteerimisega tegelevad päästekeskused ja Päästeamet.

Mis laagris toimub?

Päästeala Noortelaagri tegevused viiakse läbi temaatiliste päevadena.

Terepäev – laagri territooriumi avastamine. Laagriväravad avatakse kell kümme hommikul, kõikide rühmade kasvatajad tulevad oma lastele vastu ning lapsed majutatakse majadesse. Toimub suur Päästeala noortelaagi avamine. Terepäeval toimuvad erinevad tegevused laagri eluga kohanemiseks ning omavahel tutvumiseks. Terepäeva aitab ellu viia Valdik Kask ja Sandra Tammiksar.

Arsti- ja veepäev – tervise, meditsiini ja esmaabi teemaline õppepäev. Peale hommikutantsu saavad laagrilised panna oma teadmised ja oskused proovile õnnetuses osalenutele esmaabi andmises. Lisaks leiab aset kõigi laagriliste lemmik tegevus - VEEPARK. Päevajuhid on Jana Ristimets ja Margo Tammepõld.

Rogainipäev – Tegu on siis ohutusrogainiga, mis on kombineeritud seiklusmäng orienteerumisest kaardi järgi ning pead murdvatest tegevustest, mis eelkõige seotud ohutusega. Eelnevatel päevadel on õpitud erinevaid nippe ja kogutud hulgaliselt ohutusalaseid teadmisi. Nüüd on aeg need proovile panna. Rogainipäeval alustavad lastegrupid ettemärgitud rajal liikumist juba hommikul ja lõpetavad õhtul. Päeva jooksul läbitakse ettenähtud punktid, kus õpitud teadmised tuleb reaalselt töösse rakendada. Päeva juhid Jaak Janno ja Taavi Ennemuist

Päästepäev – tule-, liiklus-, raudtee-, plahvatus-, olme-  ja teiste ohutusalaste tegevustega ülipõnev päev. Selguvad parimad noor päästjad. Kuna neljapäev on viimane õhtu koos laagris olla, siis sel öösel laagris öörahu ei kehti. Disco toimub senikaua, kuni viimane tantsija tahab tantsida. Päeva juhib Viktor Saaremets & co

Demopäev – See on meie laagri viimane päev. Hommikune ärkamine on väga raske, selletõttu on anname noortele tunnikese rohkem aega, et end välja puhata. Tavapärase kella kaheksa asemele põõnavad noored sel päeval kella üheksani. Kui uni silmast veega välja pestud, toimub kaasahaarav hommikutants. Demopäeval näitavad päeva läbiviijad oma oskuseid, mida oma töös kasutavad. Toimub demoteater, mida on oodatud vaatama ka lapsevanemad, kes omadele laagrisse järele on tulnud. Peale lõunat toimub laagri lõpetamine ja laagrilised saadetakse koduteele. Demopäeva panevad sel aastal kokku Merili Liivoja ja Riivo Mölter.

Mida võtta laagrisse kaasa?

Võta laagrisse kaasa nii palju, kui vajalik ja nii vähe, kui võimalik!

Ööbimine on majades ning ööbimiseks vajalikud tekid, padjad ja linad on olemas.

Korraldusmeeskond annab mõned näpunäited, mida võiks Päästeala laagrisse kaasa pakkida

 • Dressid
 • Spordijalatsid
 • Plätud/rihmikud (sissekantud ja mugavad, et vältida vesiville)
 • Vihmariided
 • Sokid (soovitavalt igaks päevaks üks paar ja tagavaraks ka üks paar)
 • Kampsun (õhtuti on tegevused õues ning nagu Eesti suvedel kombeks, võib külmaks kiskuda)
 • T-särgid, lühikesed püksid, aluspesu
 • Ujumisriided
 • Suur käterätik või saunalina
 • Hügieeni tarbed nagu seep/duššigeel, hambapasta, juuksehari (kui sul on juuksed mis vajavad kammimist), šampoon
 • Peakate (nokamüts, pearätt, turban jne)
 • Endale vajalikud ravimid (rühma kasvataja peaks nendest ravimitest olema ka teadlik)
 • Taskuraha (olemas on puhvet, mis varustatud hea ja parema värvilise kommi ja joogiga)
 • Kaisukas, keda kurbuse hoos öösel kaissu võtta
 • Taskulamp
 • Päikesekreem ja sääsetõrjevahend

Soovitame koju jätta kõikvõimalikud tahvelarvutid ja muud tehnikaimed. Laagri meeskond ja kasvatajad ei võta nende kadumisel ja purunemisel vastutust. Laager on nii põnev ja hästi sisustaud, et puudub aeg tehnikavidinatesse süveneda.

Suur tänu meie toetajatele!