Päästeala noortelaager 2023

24.-28. juuli 2023 toimub Põlvamaal Valgemetsas 22. Päästeala Noortelaager. Laagrisse oodatakse 200 last ja noort vanuses 7-15 aastat.

Päästeala Noortelaager pakub noortele mitmekülgset praktilist tegevust nii õppe- kui meelelahutuse eesmärgil. Aasta jooksul on noored osalenud ja õppinud vabatahtlike päästekomandode juures päästeringides päästevaldkonna eri tahkusid. Aasta tippsündmusena toimuvas laagris on neil hea võimalus omandatud teadmised ka praktikasse rakendada. Muidugi kõike seda tehakse järelevalve all ning maksimaalselt ohutuks loodud tõetruu lähedases keskkonnas. Selle tulemusel oskavad noored tagasi koju minnes või tulevikus ellu astudes paremini ära tunda ja ennetada ohte, riske maandavalt kujundada oma elukeskkonda ohutamaks ning ohuolukordades sihipäraselt ja targalt tegutseda. Seega iga laagris osalenud laps, noor, aga ka täiskasvanud vabatahtlik rühmajuht, viib õpitu ja kogetu endaga kaasa, muutes sageli eneselegi teadmata me armsa Eesti ohutumaks, turvalisemaks ja paremaks elupaigaks nii oma kogukonnas, kui ka laiemalt. Siit laagrist on välja kasvanud mitmeid tänaseid tublisid pääste- ja siseturvalisuse valdkonnas tegutsevaid kodanikke.

Laagri korraldusmeeskond koosneb kuuekümnest vabatahtlikust päästeala spetsialistist üle Eesti.

2023. aasta Päästeala Noortelaagri juhid on Valdik Kask, Sandra Kallas ja Mikko Virkala. 

Lisainformatsioon: ... ja telefonilt +372 53 00 1461 (Mikko).

Kes saavad laagris osaleda?

Laagris saavad osaleda päästeala noorteringides tegutsevad lapsed.

Mis laagris toimub?

Päästeala Noortelaagri tegevused viiakse läbi temaatiliste päevadena.


Terepäev – laagri territooriumi avastamine. Laagriväravad avatakse kell 10:00 hommikul, kõikide rühmade juhid tulevad oma lastele vastu ning lapsed majutatakse majadesse. Toimub suur Päästeala Noortelaagi avamine. Terepäeval toimuvad erinevad tegevused laagri eluga kohanemiseks ning omavahel tutvumiseks. Lisaks leiab aset kõigi laagriliste üks läbi aegade lemmikumaid tegevusi - VEEPARK.


Spordipäev– tutvutakse ülemaailmse Tuletõrjespordi telgitagustega ning proovitakse kõike ise järgi teha. Samuti katsetatakse järgi kõikvõimalikud nipid, kuidas suvel ikkagi ohutult veemõnusid nautida.


Terves Kehas Terve Vaim päev– hommikust kuni lõunani tegeletakse erinevates teemades teadmiste kinnistamisega. Peale lõunat suundutakse juba ohutus-rogainile, mis on kombineeritud seiklusmäng orienteerumisest kaardi järgi ning peadmurdvatest tegevustest, mis on eelkõige seotud ohu-, raudtee-, olme-, hügieeni-, lasteabi ja teiste ohutusalaste tegevustega. Aasta jooksul on noorteringides õpitud erinevaid nippe ja kogutud hulgaliselt ohutusalaseid teadmisi, nüüd on aeg need proovile panna praktikas. Päeva jooksul läbitakse ettenähtud punktid, kus õpitud teadmised tuleb reaalselt töösse rakendada.


Hädaolukorraks valmistumise päev– keskendutakse lastega elanikkonnakaitsele ning hädaolukordadeks valmistumisele. Päev sisaldab endas kümmet erinevat punkti, kus tehakse nii elanikkonnakaitse alaseid tegevusi, kui ka natuke sporti. Loomulikult on kavas ka trepijooks. Kuna neljapäev on viimane õhtu koos laagris olla, siis sel öösel laagris öörahu ei kehti (kes siiski tahab magada, on see tagatud). Disko toimub senikaua, kuni tantsuplatsil tantsib rohkem, kui ühekohaline arv laagrilisi.


Demopäev– See on meie laagri viimane päev. Hommikune ärkamine võib osutuda tavapärasest raskemaks, seetõttu anname noortele tunnikese rohkem uneaega, et end paremini välja puhata. Tavapärase kella kaheksa asemele põõnavad noored sel päeval kella üheksani. Kui uni silmast veega välja pestud, toimub kaasahaarav hommikutants. Demopäeval näitavad päeva läbiviijad oma oskuseid, mida oma töös kasutavad. Peale lõunat (14.00) toimub laagri lõpetamine ning seda võivad vaatama tulla ka lapsevanemad. Laagrilised saadetakse koduteele mitte ennem kui kell 15.00.

Mida võtta laagrisse kaasa?

Võta laagrisse kaasa nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik!
Ööbimine on majades ning ööbimiseks vajalikud tekid, padjad ja linad on olemas.
Korraldusmeeskond annab mõned näpunäited, mida võiks Päästeala Noortelaagrisse kaasa pakkida:

  • Dressid
  • Spordijalatsid
  • Plätud/rihmikud (sissekantud ja mugavad, et vältida vesiville)
  • Vihmariided
  • Sokid (soovitavalt igaks päevaks üks paar ja tagavaraks ka üks paar)
  • Kampsun (õhtuti on tegevused õues ning nagu Eesti suvedel kombeks, võib külmaks kiskuda)
  • T-särgid, lühikesed püksid, aluspesu
  • Ujumisriided
  • Suur käterätik või saunalina
  • Hügieenitarbed nagu seep/duššigeel, hambahari ja -pasta, juuksehari (kui sul on juuksed, mis vajavad kammimist), šampoon
  • Peakate (nokamüts, pearätt, turban vms)
  • Endale vajalikud ravimid (rühma kasvataja peab nendest ravimitest olema ka teadlik)
  • Taskuraha (olemas on puhvet, mis varustatud hea ja parema, värvilise kommi ja joogiga)
  • Kaisukas, keda kurbuse hoos öösel kaissu võtta
  • Taskulamp
  • Päikesekreem ja sääsetõrjevahend

Soovitame koju jätta kõikvõimalikud tahvelarvutid ja muud tehnikaimed. Laagri meeskond ja rühmajuhid ei võta nende kadumisel ja purunemisel vastutust. Laager on nii põnev ja hästi sisustatud, et puudub aeg tehnikavidinatesse süveneda.

NB! Juhime tähelepanu, et registreerudes laagrisse annate nõusoleku üritusel tehtavate piltide ja videomaterjali (audiovisuaalsisu) kasutamiseks Päästeala Noortelaagri ja Päästeameti turundus ja muudes materjalides.

Suur tänu meie toetajatele!