Pommiähvardus
Pommiähvarduse tegemine on kriminaalkorras karistatav. Sageli algselt naljana tehtud ähvardus on süütegu ning reeglina kõik ähvardajad tabatakse. Kui pommiähvardusele reageerivad ametkonnad teavitavad Sind pommiähvarduse saamisest siis jää rahulikuks, tee koostööd ning käitu vastavalt politseilt saadud korraldustele.
Mida teha, kui saad pommiähvarduse?
Ähvardada võib telefonis, kirjas, meilis, SMSis või suusõnaliselt. Kui ähvardaja on käeulatuses, püüa ta politsei saabumiseni kinni pidada. Kirja, telefonikõne või sõnumi puhul püüa salvestada number või saatja aadress. Võimaluse korral salvesta kõne. Säilita rahu.
- Püüa välja selgitada ning salvestada järgmised andmed:
- Kus lõhkeseadeldis asub (täpne aadress, objekti nimetus, asukoht)?
- Milline see välja näeb (suurus, kuju, materjal jne.)?
- Kes selle käivitab ja kuidas?
- Millal see peaks plahvatama (kellaaeg)?
- Millal ja kes selle pani?
- Mis on tema eesmärk, taotlused, nõudmised?
- Helistaja nimi ja telefoninumber, millelt helistatakse.
Püüa venitada kõne võimalikult pikaks. Seni teavita teisi. Võimaluse korral salvesta kõne. Kui kõne toimub numbrinäiduga telefonil, püüa kõne ajal kutsuda numbri asukohta politsei. Helistaja isiku kohta tuleks üles kirjutada võimalikult palju andmeid (mees, naine, laps, orienteeriv vanus, taustahelid, keel, väljenduslaad, kõne defektid, iseloomulikud väljendid jm.) Püüa kindlustada kõne ajaks vaikus, et kogu teavet õigesti kuulda.
Helista telefonil 112 ning edasta saadud informatsioon.