Pärnus hukkus majapõlengus vanem meesterahvas

Tulekahju sai alguse koldest võetud tuhast, mida hoiustati koridoris kilekotis

30. aprillil kell 6.26 andis Pärnus Lembitu tänaval asuva elumaja naaber teada, et kahekordse eluhoone katuselt ja räästa vahelt tuleb paksu suitsu. Naaber andis päästjatele ka eelinfo, et maja teisel korrusel võib olla vanem meesterahvas.

Kuue minutiga kohale jõudnud päästjad sisenesid kannatanu otsimiseks koheselt hoonesse ning kell 6.40 toodi põlevast majast välja 63-aastane hukkunud meesterahvas. Tulekahju oli tõenäoliselt kestnud juba pikemat aega, sest tuli oli jõudnud hoone konstruktsioonidesse, mille avamine ja kustutamine võtab aega. 

Lääne päästekeskuse tulekahjude menetleja Raido Metsa sõnul oli tuhk võetud köögipliidi alt ning asetatud läbipaistvasse kilekotti. „Sündmuskohal oli näha, et tuhka on varemgi kilekottidesse pandud ning neid kotte hoiustati eeskojas. Tänahommikuse tulekahju tekitanud värske tuhk oli veel koridoris, kus see põlema hakkas, süüdates ümbritsevad seinad ja liikudes edasi maja konstruktsioonidesse. Kuna majas leidus hulgaliselt esemeid ja põlevmaterjali, tegi see põlemise intensiivseks ning kustutamise aeganõudvaks. Et eluruumides puudus toimiv suitsuandur, märgati tulekahju liiga hilja ning mehe elu päästa polnud enam võimalik,“ ütles Mets.

Päästjad panevad südamele, et koldest võetud tuhk tuleb panna mittepõlevast materjalist anumasse ning eemale süttida võivatest materjalidest, sealhulgas puitpõrandast või teistest küttepuudest. Tulised söed võivad tuhas hõõguda isegi kuni nädala. Kõige parem on kuum tuhk viia metallanumas hoonest välja jahtuma. Igas kodus peab olema vähemalt üks töökorras suitsuandur. Suur hulk tulekahjusid juhtub kodudes ajal, kui inimesed magavad ning aega enda päästmiseks enam ei ole. Kui kodus on olemas suitsuandur, siis annab selle vali piiksumine suitsule ja kuumusele reageerides juba varakult hoiatuse. Nii kuulevad häiret ka naabrid ning abi saab kutsuda võimalikult kiiresti. Suitsuanduri olemasolu ei ole soovitus vaid kohustus.ästjad tuletavad meelde, et töökorras suitsuandur aitab avastada tulekahju selle algfaasis ning annab võimaluse hoonest ohutult väljuda. Suitsuanduri töökorras olekut tuleb testida vajutades anduril olevat testnuppu.

Eestis on sel aastal hukkunud põlengutes kokku 24 inimest, neist Pärnumaal kaks.