Aasta pärast kolivad Viljandi päästjad uude majja

Riigi Kinnisvara aktsiaselts lõi käed ehitusfirmaga Embach Ehitus, kes järgmise aasta lõpuks püstitab Viljandi päästekomandole linna piiri äärde uue maja. Seejärel pannakse oksjonile Riia maantee äärne hoone, mis ehitati 45 aastat tagasi ja on nüüdseks riikliku kaitse alla võetud.

Lepingu kohaselt rajab Embach Ehitus komandohoone 3,9 miljoni euro eest. Ehitus algab kohe 2023. aasta alguses ning võtmed peab ehitaja üle andma veel sama aasta lõpus.

Viljandi-Valga päästepiirkonna juhi Alor Kasepõllu sõnul vajavad päästjad uut hoonet, sest praegune ei sobi enam inimestele ega uutele masinatele. Näiteks on hoone ehitatud nii väike, et uued päästeautod garaaži ei mahu. Seetõttu on hoonele juba juurde rajatud üks ajutine garaaž, aga korvtõstukiga redelautot ei saa Viljandi päästjad enne, kui uus hoone on valmis.

"Katus laseb läbi, valgus on kehv, garaažipõrand on selline, kust tuleb väga palju tolmu," loetles Kasepõld vana maja vigu. See ei ole aga sugugi lõplik loetelu. "See on vist ainus komandohoone, kus garaažist väljasõit on maa alt üles, mis tähendab, et vihmavesi jookseb majja, ventilatsioon on puudulik ja küttekulud väga suured."

Uus hoone on projekteeritud Kasepõllu sõnul aga päästjate praegustele vajadustele sobivaks.