Aegviidu alevis põles puidutööstus

29.05 kell 13.10 teavitati häirekeskust, et Telliskivi tänaval Anija vallas Aegviidu alevis põleb puidutööstus lahtise leegiga. Hoone ligidal asusid elumajad ning kütusetankla. Päästjatel õnnestus tule levik peatada, kuid tööstushoone ise hävis tulekahjus täielikult.


Veidi pärast kella üht sai häirekeskus teate, et Telliskivi tänaval Anija vallas Aegviidu alevis põleb puidutööstus lahtise leegiga. Teataja sõnul olid ettevõtte töötajad majast välja saanud. Esimesena kohale jõudnud Aegviidu vabatahtlikud päästjad nägid, et leegid olid juba katusest väljas. Hoonet ennast polnud enam võimalik päästa, mistõttu alustati viivitamatult kõrval olevate elumajade ning tankla kaitsmisega. Sündmuse alguses eemaldasid elektrikud lähedal asuvast keskpingeliinist voolu, mistõttu jäi umbes 50 majapidamist kustutustööde ajaks elektrita. Samuti sulges politsei sündmuskohal tööde ajaks liikluse.

Lisaks moodustati töölõik teisel pool Piibe maanteed, et kaitsta seal asuvaid ettevõtteid, kus ladustati suures koguses puitmaterjali. Tulekahjust lendles tuulega sädemeid ka sinnapoole, kuid õnneks suudeti tulekahju levik ära hoida nii elumajadele, tanklale kui ka naaberettevõtetele.

Tulekahju lokaliseeriti 29.05 kell 20.50. Järgmisel hommikul ja päeval jätkusid järelkustutus- ning lammutustööd rasketehnikaga. Päästjatele oli sündmus lõppenud 30.05 kell 16.26, kui läbi oli kaevatud viimased rusuhunnikud ning likvideeritud said viimased tulekolded. Liiklus Piibe maanteel on avatud ning elektrivarustus on taastatud.

Kiirabi turgutas kohapeal kaht üle kuumenenud päästjat, kes mõlemad said tööd jätkata. Samuti vaadati kohapeal üle üks ettevõtte töötaja.

Kustutustöid on teinud kümne erineva kutselise ning seitsme vabatahtliku päästekomando meeskonnad põhja ja lääne regioonist.

Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.