Aitäh siseturvalisuse tagajad!

Turvalisuse päeval tunnustame ja täname kõiki, kes töötavad igapäevaselt Eesti siseturvalisuse heaks.

1. detsembril on tegelikult juba aastaid tähistatud sisejulgeolekupäeva. Tänavu aga anname sellele päevale uue hingamise ja tähistame kõik koos Turvalisuse päeva. 

Suurema tähistamise eesmärk on tänada kõiki siseturvalisuses töötavaid inimesi. Jah, ikka teid. Politseinikke, kaitsepolitseinikke, piirivalvureid, päästjaid, päästekorraldajaid, operaatoreid, kadette, vabatahtlikke ja kontoritöötajaid ning eksperte siseturvalisuse tagalas. Kui soovite selguse mõttes mõnda paralleeli või näidet, siis saab selle tuua õpetajate päevaga, kus ühes ühiskonnale olulises valdkonnas töötavatele inimestele rohkem tähelepanu pööratakse.

Võtke siis uhkusega Turvalisuse päeval ühiskonna tänu vastu! Ja jagage ka ise oma rõõmu ja olge oma töö üle uhked.

Nagu siseminister hiljuti ütles, kipub ühiskond meie igapäevast turvatunnet pahatihti iseenesestmõistetavalt võtma. Tuletamaks meelde siseturvalisuse tähtsust ühiskonnas ning avaldamaks austust kõigile, kes selles valdkonnas igapäevaselt panustavad, tähistame selle aasta 1. detsembril sisejulgeoleku päeva raames Turvalisuse päeva. 

Selleks oleme 1. detsembril ise veel rohkem avatud ja näoga inimeste poole, räägime enda tööst ja tegemistest erinevates kanalitest ja erineva nurga alt. 

Aitäh kõigile, kes on andnud nõusoleku kõikvõimalikele meediaväljaannetele oma siseturvalisuse hoidmise lugu jutustada! Läbi selle näitame, et siseturvalisuses töötavad missioonitunde ja suure südamega inimesed meie kõigi keskelt ja meie kõigi heaks.

Meediakajastused hakkavad juba peagi järk-järgult ilmuma kulmineerudes 1. detsembril ning tekitades järellainetust veel ka sellele järgnevatel päevadel. 

Kutsun teid kõiki ka ise aktiivselt oma kolleegide lugusid 1. detsembril jagama! Sotsiaalmeedias võib selleks kasutada erinevaid hashtag’e, näiteks #turvatundelooja #turvalisusepäev #minaloonturvalisust 

Loome koos uue ja ilusa traditsiooni!