Algas päästenoorte suve suursündmus

Täna algas Põlvamaal Valgemetsas juba 20. korda toimuv päästeala noortelaager, kuhu tulevad kokku vabatahtlike päästekomandode juures päästeringides õppinud 7-15 aastased noored.

Nädala jooksul täiendavad 200 noort oma ohutusalaseid teadmisi, mille tulemusel oskavad nad ellu astudes paremini ära tunda ja ennetada riske ning ohuolukordades sihipäraselt tegutseda. Lapsed ja noored, kasvades ning õppides tundma ja ennetama ohte, kujundavad oma elukeskkonda ohutumaks. Iga laagris osalenu viib õpitu ja kogetu endaga kaasa, muutes eneselegi teadmata Eesti turvalisemaks ja paremaks elupaigaks. Mitmed varasemad laagrilised on õpitud oskustega päästnud erinevates ohuolukordades inimelusid.

Tulenevalt COVID-19 viiruse leviku kasvust on tänavu laagris kasutusel ka karmimad piirangud. Laagrisse pääses vaid vaktsineerimispassi, läbipõdemise tunnistuse või kohapeal antava negatiivse koroonatestiga. Testimine toimus kohapeal enne laagrisse sisenemist laagrikorraldaja kulul. „Elu ei saa seisma jääda, ka sellist suurt noorteüritust on võimalik korraldada kõiki ohutusmeetmeid rakendades,“ kinnitas üks noortelaagri peakorraldajatest Jana Ristimets. Tingimused kehtivad nii osalevatele noortele kui laagri personalile. Laagris testiti kiirtestidega kõiki saabujad, kellel ei olnud ette näidata vaktsineerimispassi või digiloo väljavõtet, et viimase kuue kuu jooksul on haigus läbi põetud.

Laagri viis päeva on jagatud teemade kaupa: laste lemmiktegevus – veepark, tulepäev, rogain, veepäev ning viimasena demopäev, kus oma töös vajaminevaid oskusi demonstreerivad laagri korraldajatest päästetöötajad. Päästeala noortelaager toimus esimest korda 2002. aastal ning seda korraldavad enam kui 50 vabatahtlikku päästeala spetsialisti ja koostööpartneri üle Eesti.

Noorte tegemistel saab silma peal hoida SIIN.