Autojuhtide võistlus „Päästeameti Kolvi Karikas 2023“ osutus populaarseks

Viljandimaal Raassilla uuel rallikorssirajal peetud võistluse „Päästeameti Kolvi Karikas 2023“ võitis Kristo Roosimägi (Nõmme PK), teise koha saavutas Martin Kukk (Lihula PK) ning kolmanda koha Ivar Kärner (Järva-Jaani VPK). Võistlusel võisid osaleda kõik C-kategooria sõiduluba omavad Päästeameti töötajad ja vabatahtlikud, keda tuli kohale ligi viiskümmend.

Kirglikku huvi tekitanud võistlusele registreeris osalejaid poole rohkem kui korraldajad alguses ootasid. „Kui võistluse planeerimisel ootasime võistlustulle üle Eesti kuni 25 võistlejat, siis vähem kui nädalaga registreerimise algusest olid kõik 50 osalemiskohta täis,“ rääkis võistluse peakorraldaja Alor Kasepõld. „Pisut hirmutav, sest raske oli ennustada, kas kõik sõidud enne pimedat tehtud saab.“ Alor lisas, et õnneks saadi rada üles ehitada nii, et selle läbimiseks ei kulunud palju aega.

Kuigi võistluse algus seoses raja tutvumisega pisut venis, said võistlejad ja kohtunikud päeva sujuvalt käima. Tore oli näha, kuidas elati kaasa omadele ning suheldi mõnusalt kolleegidega teistest Eesti otstest. Ohutu sõiduõppe kõrval oligi üks eesmärkidest, et erinevate asukohtade päästetöötajad omavahel suhelda ning kogemusi vahetada saaksid.

VÕISTLUSALAD

10. märtsil peetud võistlus koosnes neljast alast, millest kolm põhilist viidi läbi paralleelselt. Üks nendest oli ringrajasõit, mille käigus tuli võimalikult kiiresti ja ohutult läbida kilomeetri pikkune ringrada. Sõidul oli vaja iga hinna eest vältida otsasõite „teistele liiklusvahenditele“, mis olid märgitud koonustega). Iga „avarii“ tähendas võistlejale 15 minutilist trahvi. Selleks oli arvestatud minimaalne aeg, mis läheks liiklusintsidendi vormistamisele.

Teiseks alaks oli vigursõit, mis kujunes keerukaks selle poolest, et talvised olud muutsid platsi järjest libedamaks. See tõi kaasa omajagu draamasid ja oli korraldajatele õppimise koht ning edaspidiseks on libedusetõrjeks võimalikud lahendused juba olemas.

Kolmandaks alaks oli haagise rehvivahetus, mille järel tuli varustus tagasi omale kohale asetada ning ringraja lõppu jõudes tagurdada haagisega „garaaži“, mis oli märgitud koonustega.

Kõige rohkem küttis kirgi ja pakkus üllatusi kiire viktoriin, kus oli küsimusi liiklusseadusest ning muudest Päästeametiga seonduvatest valdkondadest. Test on tehtud avalikuks ning seda on võimalik lahendada siin (vaja alla laadida väike äpp „actionbound“, mis ei vaja sisse logimist).

Kokkuvõttes jäi korraldajatele mulje, et päev pakkus võistlejatele väga meeldiva aja veetmise võimaluse, mida soovitakse korrata. Korraldajad tänavad kõiki, kes aitasid üritust läbi viia. Samuti siiras tänu võistlejatele huvi ja esmase väga sooja tagasiside eest ning ka selle eest, et tehnikaga hästi ümber käidi, tänu millele see ürituse kenasti üle elas.

TULEMUSED

Esimese Päästeameti Kolvi Karika võistluse võitis Kristo Roosimägi (Nõmme PK), teise koha saavutas Martin Kukk (Lihula PK) ning kolmanda koha Ivar Kärner (Järva-Jaani VPK).

Ringraja kiireim mees oli Stenar Kamarik (Lihula PK), vigursõidu kiireim Kevo Kärp (Viljandi PK) ja haagise harjutuse kiireim mees Toivo Riibak (Kiviõli PK).

Viktoriini esimest kohta jagasid Kristo Roosimägi (Nõmme PK ) ja Siim Kurrikoff (Valga PK), kelle lõpptulemus ja lahendamise aeg olid täpselt ühesugused.

Üksikasjalikud tulemused leiate Tõrva Firefighters Facebooki lehelt.

Pildigaleriid ja videosid näete siit!

Marek Kiik
Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht