Eliitkomando tiitli pälvis Kehra päästekomando

17. septembril võtsid Väike-Maarja Päästekooli õppeväljakul omavahel mõõtu 11 päästekomandot üle Eesti ning iga-aastasel kutsemeisterlikkuse võistlusel noppis võidu Kehra päästekomando.

Vaatemängulisel võistlusel tuli meeskondadel lahendada viis päästjate jaoks igapäevaelulist ülesannet – kiiresti ja edukalt pidi hakkama saama hoonetulekahju kustutamisega, inimese päästmisega veest, liiklusavarii lahendamisega, ennetustööga ning nööripäästeülesandega. Nii tuligi päästa põlevast eluhoonest inimene, hinnata veekogu ohte ja päästa tiigist kaks uppumisohtu sattunut, tuua liiklusavariisse sattunud sõiduautodest välja kaks inimest ning aidata ehitusjärgus oleva maja keldrist välja alla kukkunud ehitaja.

Päästeameti valmisoleku talituse juhataja ja võistluste peakohtunik Leho Lemsalu sõnul on päästjad kohustatud oma tööd tegema sõltumata ilmast, kellaajast ja tingimustest. „Sündmusi lahendatakse nii maapinnal, kõrgustes ja sügavustes, veekogudel jne. Selleks kasutatakse erinevat päästevarustust ja –tehnikat, mis pidevalt uueneb ja eeldab seega ka päästjatelt üha paremaid tehnilisi teadmisi ning oskusi, lisaks ka tugevat vaimset ja füüsilist tervist, veenmisoskust ning psühholoogilisi isikuomadusi. Eliitkomando võistlus näitab ilmekalt seda, kui mitmekesised päästetööd olla võivad ja kui kriitilise tähtsusega on päästesündmuse lahendamisel kiirus, professionaalsus ja täpsus, sest sellest võib sõltuda kellegi elu,“ märkis Lemsalu.

Kõik meeskonnad said ülesannete lahendamisega hästi hakkama ning esikohtade jagamisel puhul sai määravaks just kiirus.

Tänavu osales Eliitkomando võistlusel 11 päästekomandot. Esikoha pälvis Kehra komando koosseisus Aivar Kari, Erko Kruusamägi, Margus Plukk, Mark Reisi, Kristjan Huul, Roman Ivanov. Teise koha sai Vändra komando koosseisus Rein Kontus, Oliver Turi, Mikk Tuisk, Kristofer Kaasiku, Elvis Lind, Mihkel Jürgenstein ja kolmandana lõpetas Rakvere komando koosseisus Jaak Janno, Arlis Pipenberg, Ahto Järv, Sven Zubarev, Alar Ubar, Ragnar Salt.

Mullu võistles tiitli nimel üheksa komandot ning võidu viis koju Nõmme päästekomando.