Eliitkomando tiitli pälvis Vändra päästekomando

Täna, 27. augustil, võtsid Väike-Maarja Päästekooli õppeväljakul omavahel mõõtu 10 päästekomandot üle Eesti ning iga-aastasel 14. korda toimuval kutsemeisterlikkuse võistlusel noppis võidu Vändra päästekomando.

Vaatemängulisel võistlusel tuli meeskondadel lahendada kuus päästjate jaoks igapäevaelulist ülesannet – kiiresti ja edukalt pidi hakkama saama hoonetulekahju kustutamise ja kannatanu väljatoomisega, inimese päästmisega veest, liiklusavarii lahendamisega, ennetustööga, nööripäästeülesandega ning infotehnoloogia kasutamise harjutusega. Nii tuligi päästa põlevast eluhoonest inimene ning kustutada tulekolle, hinnata veekogu ohte ja päästa tiigist kaks uppumisohtu sattunut, tuua välja kannatanu konteinerist, mis oli veokilt kurvis maha kukkunud, tuvastada levinumaid tule- ja veeõnnetuse tekkepõhjuseid, demonstreerida oma oskusi teenistuslike ülesannete haldamisprogrammi kasutamisel ning aidata ehitusjärgus oleva maja keldrist välja sinna kukkunud ehitaja.

Päästeameti valmisoleku talituse juhataja ja võistluste peakohtunik Leho Lemsalu sõnul on päästjad kohustatud oma tööd tegema sõltumata ilmast, kellaajast ja tingimustest – kõrgustes, sügavustes, vees jne. Ka tänane vihmane ilm ei takistanud ülesannete edukat lahendamist. „Need kümme võistkonda, mis täna siin võistlesid, ongi juba parimatest parimad. Pidevalt uuenev päästevarustus ja –tehnika nõuab päästjatelt üha paremat tehnilist taipu. Treenitud füüsis ja tugev vaimne tervis on iga päästja lahutamatu osa. Eliitkomando võistlus illustreeribki päästetööde mitmekesisust, kus iga sündmuse lahendamisel on võrdselt tähtsad kiirus, professionaalsus ja täpsus, sest päästjate tegutsemisoskusest sõltuvad inimelud ja nende vara,“ märkis Lemsalu.

Tänavu osales Eliitkomando võistlusel 10 päästekomandot. Esikoha pälvis Vändra komando koosseisus Rein Kontus, Oliver Turi, Mikk Tuisk, Kristofer Kaasiku, Elvis Lind, Erki Valdaru. Teise koha sai Nõmme komando koosseisus Marek Danilson, Lauri Nurgamaa, Andreas Vassel, Maksim Juškov, Kristo Roosimägi, Erik Kokk ja kolmandana lõpetas nagu mullugi Rakvere komando koosseisus Mati Väljaots, Arlis Pipenperg, Ragnar Salk, Sven Zubarev, Ahto Järv ja Alar Ubar.

Mullu võistles tiitli nimel 11 komandot ning võidu viis koju Kehra päästekomando.

Fotojäädvustus on leitav SIIN. Parool: ZsRQp9uR0FOJtdZ

Fotograaf: Liina Valner