Eliitkomandol 2022 võidutsesid Nõmme ja Kadrina meeskonnad

22. septembril 15. korda toimunud Päästeameti päästetöö kutsemeisterlikkuse võistlusel Eliitkomando 2022 osalenud kutselistest komandodest pälvis võidu Nõmme meeskond. Esmakordselt toimunud vabatahtlike võistluse võitis Kadrina meeskond.

Vaatemängulises võistlustules olid 15 komandot üle kogu Eesti, nende seas esmakordselt 4 vabatahtlike meeskonda Kadrinast, Tõrvandilt, Kibunast ja Sakust. Kutselistel meeskondadel tuli võistelda liiklusavarii, nööripääste, hoone tulekahju ja veepääste ülesannetes. Vabatahtlike komandod võtsid mõõtu hoone tulekahju ja tagalatöö ülesannetes.

Päästeameti päästetöö osakonna valmisoleku talituse juhataja Leho Lemsalu hindas kõrgelt vabatahtlike osalemist võistlusel. „See on hea positiivne algus võistluse kasvamiseks. Tulevikus võiks korraldada ühiseid ülesandeid kutselistega, mis annab võimaluse võrrelda omavahel oskusi sama ülesande peal,“ ütles Lemsalu. Meeskondade ülesannete lahendamine oli Lemsalu arvates võrreldes varasemate aastate võistlustega kvaliteetsem. „Võib-olla on aeg seda mõjutanud, kuid ülesandeid lahendati rahulikumalt ja olulisemate vahejuhtumisteta,“ hindas ta päästjate ülesannete lahendamist.

Tasavägises kutseliste võistluses edestas teisi Nõmme komando 5-liikmeline võistkond. Teisele kohale tulid Keila meeskond ja kolmanda koha pälvisid Tartu päästjad. Võistlustel osalesid veel Rakvere, Väike-Maarja, Pärnu, Märjamaa, Tõrva, Põlva, Orissaare ja Võru päästekomandode meeskonnad.

Esimese koha pälvinud Nõmme päästjad olid oma võidu üle väga uhked, sest eelmisel aastal jäädi teiseks. „Konkurents oli tihe ja lõpuni oli pinge üleval. Kindel ei saanud olla võistluse lõpuni,“ tunnistasid meeskonna liikmed. „Tulekahju kustutamise võistlus pakkus üllatusi, sest juhendis kõike kirjas polnud. Ülesanded olid ka tehniliselt keerulised ning eksimisvõimalus oli suur, pidi hoolikalt läbi mõtlema,“ ütles Nõmme komando rühmapealik Erik Kokk.

Eliitkomando 2022 võistkonna viisid võidule Lauri Nurgamaa, Kristo Roosimägi, Andreas Vassel, Maksim Juškov ja Erik Kokk. Teise koha pälvinud Keila meeskonnas olid Silver Villiste, Siim Siska, Meelis Nõlvak, Priidik Roos ja Arkadi Pikulenko. Tartu meeskonnas võistlesid Sven Raud, Fredi Persidski, Taavi Rubeika ja Jan Martin Pärnamets.

Esimest korda Eliitkomandol vabatahtlikele korraldatud võistluse võitis Kadrina meeskond. Napilt teiseks jäid Tõrvandi mehed ja kolmanda koha said Saku vabatahtlikud. Kadrina vahatahtlike meeskonda kuulusid Erkki Aug, Jaanus Bremen, Tõnis Tael, Tauri Kivipõld, Urmo ja Raido Nagel.

„Võistlus oli pingeline ja vinge,“ leidsid Kadrina mehed ühiselt ja kiitsid vastaseid, kes olid väga tugevad. „Ülesandeid oleks võinud olla isegi rohkem ja pikemad,“ arvas Kadrina vabatahtlike juht Raido Nagel ning loodab, et juba järgmisel aastal osaleb võistlusel enam vabatahtlikke. Kadrina meeskond osaleb kindlasti.

Eliitkomando võistlus toimus Sisekaitseakadeemia Väike-Maarja harjutusväljakul. Päästeamet on päästetöö kutsemeisterlikkuse võistlust korraldanud juba 15 korda. Eelmisel aastal pälvis Eliitkomando 2021 tiitli Vändra päästekomando meeskond.

Võistluse fotogalerii.