Elva vallas hukkus mees vingugaasimürgistusse

Elva vallas leiti oma kodust hukkunud 56aastane mees, kelle surma põhjuseks oli vingugaasimürgistus. Pliidi eest leiti põlenud plastmassämber, mille oli tõenäoliselt süüdanud kustutamata suitsukoni. Hukkunu oli püüdnud põlengut kustutada, kuid jäi sisse hingatud vingugaasist tingitud terviserikke tõttu põlenguohvriks.

20. märtsil kella 15.15 ajal leiti Elva vallas Valguta külas oma kodust surnud 56aastane mees. Kiirabitöötajad konstateerisid mehe surma ning avastasid pliidi juures võimaliku tulekahju asukoha. Kiirabitöötajate vingugaasiandur näitas ruumide õhus ka vingugaasireostust. Tuleohutuse kontrollimiseks kutsuti kohale päästjad ning võimalikku tulekahju põhjust suundus selgitama inspektor. Selgus, et pliidi ees oli süttinu plastmassämber ning põrandale sisse põlenud poolemeetrise läbimõõduga auk. Ilmselt oli mees püüdnud samuti tulekahju veega kustutada, kuid selle käigus tugevalt suitsu sisse hinganud ning teadvuse kaotanud. Hilisem lahkamine selgitas, et mees oli surnud vingugaasimürgistusse. Tulekahju oli õhu puuduses lõpuks ise sumbunud.

Lõunapäästekeskuse ohutusjärelevalve inspektor Roman Abubikirovi sõnul viitasid tõendid sellele, et plastmassämbri süütas sinna visatud suitsukoni. „Tõenäoliselt oli hukkunu üritanud ilma abi kustumata põlengut ise kustutada, kuid kahjuks ülehindas ta oma võimeid ning põlengusuitsu ohtlikkust,“ selgitas Abubikirov. „Elu maksis talle just vingugaasi ja suitsu sissehingamine.“ Inspektor lisas, et kahjuks paistis silma, et hukkunu tuleohutusest ei olnud hoolinud, sest muidu olemasolevad vingugaasi- ja suitsuandur olid laest ära võetud.

Päästjad hoiatavad, et kasvõi mõne sõõmu paksu tulekahjusuitsu ja vingugaasi sissehingamine võib põhjustada terviserikke, mille tagajärjel inimene kaotab teadvuse ja jääb tulle. Vähegi tõsisema tulekahju avastamisel tuleb kohe, hoides põranda ligi, suitsu täis ruumidest väljuda ning kutsuda viivitamatult appi päästjad helistades hädaabinumbril 112.

Sel aastal on tulekahjudes hukkunud 12 inimest, neist 7 põlengutes, mis said alguse hooletust suitsetamisest.

Tulekolde asukoht pliidi ees