Harju maakonnas Saue vallas Tule tänaval oli tööstushoones tulekahju

20. veebruaril kell 16.14 sai Häirekeskus teate, et Saue linnas Tule tänaval on tööstushoone seinas süttinud isolatsioon. Esimesena jõudsid kohale Saue vabatahtlikud päästjad kell 16.20. Sündmuskohal selgus, et tuli on juba levinud katusest välja. Päästjad reageerisid sündmusele suurte jõududega. Kohapeal toimetasid kaheksa erineva kutselise ja kolme vabatahtliku päästekomando päästemeeskonnad.


Tulekahju algfaasis proovisid ettevõtte enda töötajad põlengut kontrollida alla saada, kuid tulutult. Töötajad lahkusid hoonest ning sisse tõttasid viis suitsusukelduslüli. Tulekolletele ligipääs oli raskendatud ning leegid olid levinud juba katuse alla. Kella 18.27ks oli katus paiguti muutunud varisemisohtlikuks. Võeti vastu otsus kõik päästeelemendid hoonest välja tuua ning tulekahju kustutamist jätkati tõstukautolt hoone pealtpoolt.

Päästeamet palus kõikidel ümbruskonna elanikel kodude uksed ja aknad hoida suletuna ning sundventilatsioon välja lülitada.

Tulekahju kustutati kella 02.46ks ning 21.02 hommikul naasetakse sündmuskohale järelkontrolli teostama. Tulekahjus keegi kannatada ei saanud ja täpse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.