Harjumaal uppus Klooga järves meesterahvas
23. augusti õhtul tõid tuukrid Klooga järvest välja uppunud 43-aastase mehe, kes oli sukeldunud vette, kuid sealt mitte väljunud.
23. augustil kell 18.40 said päästjad teate Lääne-Harju vallas Klooga aleviku lähedal Klooga järve sukeldunud mehest, kes jäi kadunuks. Järvevee läbinähtavus oli puudulik ja appi kutsuti tuuker. Päästjad otsisid ala pinnalt ka drooniga. Kell 20.49 leidsid tuukrid järvest mehe surnukeha. Sündmuskohale jäi politsei tegema menetlustoiminguid.
Sel aastal on veekogudes uppunud juba 26 inimest, kellest pooled on olnud tarvitanud alkoholi.
Eestis upub igal aastal üle 20 joobes inimese. Päästeamet tuletab meelde, et alkohol ja vesi ei käi kokku, sest alkoholi tarvitanu väsib kiiresti ning ta ei pruugi oma võimeid adekvaatselt hinnata.
Päästeameti, transpordiamet ning politsei- ja piirivalveameti ühiskampaania „Sul on selgroogu!“ kutsub inimesi märkama alkoholiga kaasnevat riskikäitumist ja annab praktilist nõu, kuidas kriitilisel hetkel takistada joobeseisundis kaaslast ujuma minemast või rooli istumast.
Kolm nõuannet, kuidas hoida selgroogu ja vältida joobes õnnetusi:
- Leia oma „ei”. Seltskonnas alkoholi tarbimisele “ei” ütlemine võib olla keeruline. Mõtle enne läbi või harjuta lausa valjusti, kuidas loobumine kõige usutavamalt kõlaks.
- Kokkulepped enne pidu. Leppige sõpradega aegsasti kokku, kuidas pidu turvaliselt pidada. Ujuma ei lähe, paadisõit jääb homseks. Pange autovõtmed ära. Kes on kaine autojuht? Joobes tehtud otsused võivad viia õnnetuseni.
- Kui kokkulepped ei kehti? Kui enne pidu tehtud kokkulepped ei kehti ja sõber tahab napsusena ujuma minna või rooli istuda või, siis kardetakse sageli, et teda keelates või takistades rikume suhteid. Sellises olukorras tuleb meeles pidada, et sõbra elu on tähtsam kui tüli vältimine.
Vaata ka teavituskampaania eesti- ja venekeelset kodulehte selgroog.ee.