Hiiumaal asuti vabatahtlike abiga masuuti koristama

Täna hommikul alustati koristusaktsiooniga, mille käigus saabus Hiiumaa Palade kooli juurde loodud logistikakeskusesse hulk vabatahtlikke. Lisaks kogunemispaika kogunenud inimestele, korjavad paljud vabatahtlikud reostust ka omal käel. Paladel oodatakse vabatahtlikke kella 12ni, kus nad varustatakse töövahenditega ning töölõikudesse juhatatakse.

Päästetööde juhi Hannes Aasma sõnul on merevee tase ööga oodatust rohkem tõusnud, seega on reostus tänaseks mitmel pool rannikul vee sees ning koristama minnes peab kindlasti kandma kummikuid. „Paraku looduse vastu ei saa ning arvestades seda, et palju masuuditükke on praeguseks vees, võib koristustööde tulemus jääda veidi tagasihoidlikumaks, kui algselt lootsime.“

Hetkel on palju rannaäärt aktiivsete vabatahtlike poolt juba ka puhastatud ning täna on planeeritud puhtaks saada piirkond Suursadamast Kärdlani, lisaks toimuvad tööd ka Kukka rahudel. Hannes Aasma sõnul on Tahkuna poolsaarel jäänud reostust korjata veel Lõmastust Tahkuna majaka poole Tahkuna kivini. Täielikult on puhtaks juba saanud Lehtmast Lõmastuni ning Suuresadamast Säärenina otsani samuti. Täna toimuvad juhendatud koristustööd Suuresadamast Kukkani ning Kukka rahudel.

„Kui vabatahtlikud on omal käel reostust koristanud, siis palume anda riigiinfo telefonile 1247 helistades sellest kindlasti teada – selliselt saame kaardistada juba puhastatud alad. Koristatud masuudi saab viia konteineritesse, mis asuvad Kärdlas Hausma ujumissilla juures, Tahkuna tuletorni parklas, Lehtma sadama parklas ja Lõimastu parklas,“ ütles Aasma.

Fotod koristusaktsioonist on leitavad siit.
Album täieneb jooksvalt.