Hiiumaal Käina alevikus hukkus tulekahjus inimene

9. märtsi õhtul kell 20.42 anti Häirekeskusele teada põlengust Hiiumaal Käina alevikus Mäe tänava kortermajas, kus trepikoda oli teataja sõnul suitsu täis.

Kell 20.44 sündmuskohale jõudnud Käina päästjad leidsid kahekordse korterelamu ühe trepikoja, mis oli suitsu täis ja alustasid otsingu ja päästetöödega.Kell 20.53 leiti ja toodi põlevast korterist välja vanem naine. Päästemeeskond alustas tema elustamist, mille võttis üle sündmusele jõudnud kiirabi. Kahjuks inimese elu päästa ei õnnestunud. 

Tulekahju likvideeriti kell 21.58. Tulekahju oli alguse saanud korteri magamistoast ja esialgne põlengu põhjus on lahtise tule allikas. Põlenud korteris oli laes olemas suitsuandur, kuid päästjad tuvastasid, et anduri patarei oli paigaldatud valesti ja andur ei rakendunud. Tulekahjust teavitas teisi maja elanikke korterelamu trepikotta paigaldatud suitsuandur. 

Päästeamet tuletab meelde, et töökorras suitsuandur aitab avastada tulekahju selle algfaasis ning annab võimaluse hoonest ohutult väljuda. Suitsuanduri töökorras olekut tuleb testida vajutades anduril olevat testnuppu. 

Sellel aastal on kolme esimese kuuga tulekahjudes hukkunud juba 18 inimest.