Hingedeajal süüdatud küünal võib põhjustada tulekahju

Hingedeajal esivanemate ja lahkunud lähedaste mälestuseks süüdatud küünal peab olema ohutu. Päästeamet tuletab meelde, et küünlaid ei tohi jätta järelevalveta põlema. Möödunud laupäeva öösel hukkus Valgas küünlast süttinud tulekahjus 75-aastane naine.

Päästjad juhivad tähelepanu, et õnnetuste vältimiseks tuleb hingedepäeva küünlaid põletades järgida ohutust. Kõige tähtsam on see, et küünalt ega muud lahtise tule allikat ei tohi jätta põlema järelevalveta. Enne küünla süütamist tuleb see asetada kindlalt mittesüttivale alusele, eemale kardinatest ja teistest kergestisüttivatest esemetest nagu pehmemööbel, riidest katted, plastmassist kodutehnika, riiulid ja muu taoline. Põlema unustatud ning mööbli vahele kukkunud küünlast võib tulekahju areneda alles pikema aja jooksul ning õnnetus tabada inimesi uneajal. Tulekahjust varakult teada saamiseks peab ruumidesse olema paigaldatud suitsuandur. Valgas hukkus möödunud laupäeva öösel küünlast süttinud tulekahjus 75-aastane naine. Üle-eelmise nädala neljapäeva öösel süütas Tartus tulekahju voodisse kukkunud teeküünal, mille tagajärjel sai põletushaavu naine.

Päästeamet kutsub üles hingedeajal märkama eakamaid, sest tules hukkuvad sageli nõrgemad, kelle on unustanud lähedased ja keda ei märka aidata ka naabrid. Suurema abivajadusega inimesed vajavad abilisi, kes oskavad kodus tulekahju riske tähele panna ja tuge pakkuda või täiendavat abi otsida.

Sellel aastal on ohutusnõudeid eiravast lahtise tule kasutamisest süttinud 239 hoonetulekahju. Sel põhjusel süttinud tulekahjudes on hukkunud neli ning vigastada saanud seitse inimest. Eelmise aasta samal perioodil oli lahtise tule kasutamisest süttinud 213 hoonetulekahju, nendes hukkunud üks inimene ja viga saanud kaheksa inimest (sellesse arvestusse ei kuulu hooletust suitsetamisest alguse saanud tulekahjud).

Küünla põletamise ohutusreeglid:

  • Küünlaid ei tohi kunagi järelevalveta põlema jätta ning samuti tuleb jälgida, et lapsed või lemmikloomad ei jääks põleva küünlaga üksi ühte ruumi. Nad võivad kogemata küünla ümber ajamisega tulekahju põhjustada.
  • Ole hoolas küünalde paigutamisel – süttimisohtlikele esemetele väga lähedale paigutatud küünlad võivad põhjustada tulekahju.
  • Kasuta mittesüttivast materjalist küünla alust.
  • Veendu, et küünla läheduses poleks süttivaid esemeid, nagu elektroonika ja mööbel või kangaid, nagu näiteks kardinad ja lauakatted.
  • Viimane kustutab tule! Seega, kui see oled sina, siis toast lahkudes kustuta alati küünal.