Hõbepulm ja üllatuslik esmavõitja – Kõrghoone kuningas on Kristjan Roosvald

Täna, 21. mail tähistas traditsiooniline Kõrghoone kuninga trepijooks oma 25. sünnipäeva. Hõbepulma puhul rühkisid vaprad päästjad ja koostööpartnerid ligi 20-kilogrammise varustusega Original Sokos Hotel Viru 22. korrusele. Kõrghoone kuningas ehk kiireim Päästeameti töötaja oli sel korral Iisaku päästekomando päästja Kristjan Roosvald ajaga 2 minutit ja 1,44 sekundit. Kiireim koostööpartner ja ühtlasi kiireim jooksja üldarvestuses oli MTÜ Jõgevamaa päästjate vabatahtlik Sander Kaasik ajaga 1 minut ja 57,26 sekundit.


Kõrghoone kuninga jooksu üldarvestuse esikolmik sai samuti mõningaid muutusi võrreldes eelmise aastaga. Kaasikule järgnes Iisaku päästekomando päästja Kristjan Roosvald ajaga 2 minutit ja 1,44 sekundit. Järgnes mees, kellele poodiumikoht pole teps mitte võõras, Sander Kaur Kohila päästekomandost ajaga 2 minutit ja 1,84 sekundit. Esikohamehele Sander Kaasikule oli tegu isikliku rekordiga.

Kiireim naisvõistleja oli sel aastal Helen Kiis Sisekaitseakadeemia Päästekolledžist, kes lõpetas ajaga 3 minutit ja 1,17 sekundit. Hõbeda vääriliseks osutus Anette Peltser Politsei- ja Piirivalveametist ajaga 3 minutit ja 5,20 sekundit. 3. koha sai Katrin Lehtpuu Siseministeeriumist ajaga 3 minutit ja 15,48 sekundit. Kiireim naispäästja oli Lasnamäe päästekomando päästja Karen-Cristle Salupõld ajaga 3 minutit ja 19,71 sekundit.

Võistkondlikus arvestuses oli parim meeskond Kohila päästekomandost koondajaga 9 minutit ja 27,8 sekundit. Kiireim naiskond moodustati Põhja päästekeskuses, kelle tiim lõpetas koguajaga 16 minutit ja 5,6 sekundit.

Roosvald ütles pärast võistlust, et võit tuli üllatusena. „Konkurents oli väga kõva ja ausalt öeldes tuli võit suure üllatusena. Olen viimased paar aastat stabiilselt poodiumil olnud ja nüüd tuli võit ka ära. Võit ei ole veel päris kohale jõudnud, aga Kõrghoone kuninga karikas läheb Iisaku komandos uhkele kohale,“ lausus Roosvald pärast pidulikku autasustamist.

Võistluse peakorraldaja Mariann Mäeots jagas osalejate kohta ainult kiidusõnu. „Palju õnne uuele Kõrghoone kuningale ning au ja kiitus kõigile osalejatele! Tähtis on osavõtt ja enda proovile panek. Usun, et kõik, kes täna higistena 22. korrusele jõudsid, olid enda saavutuse üle uhked. Suured tänud ka meie kauaaegsetele toetajatele: Original Sokos Hotel Viru ja Tamrex Ohutuse OÜ. Samuti täname võistlejate turgutajaid Tallinna Kiirabist.“

Kokku osales sel aastal Kõrghoone kuninga jooksul 85 võistlejat.

Pildigalerii on leitav siit:
https://www.flickr.com/photos/142052741@N03/albums/72177720317159591