Ida-Eesti kriisikomisjon: kehtestatud reegleid tuleb järgida ka 9. mail

Ida-Eesti regionaalse kriisikomisjoni esimees Ailar Holzmann juhib tähelepanu, et Vabariigi Valitsus pikendas eriolukorda 17. maini, mis tähendab, et avalikud üritused ja kogunemised on keelatud ning kehtib 2+2 reegel.

"Kuigi koroonaviirusega nakatunute arv on languses, ei ole haigus kuhugi kadunud ning me kõik peame olema jätkuvalt väga ettevaatlikud," hoiatas Terviseameti ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikus.

"Koroonaviirus on väga nakkav – Ida-Virumaal haigestus omavahelise suhtluse tulemusel lühikese ajaga 25 inimest. Vanemaealistel ja riskirühmadesse kuuluvatel inimestel võib see haigus kulgeda väga raskelt, seepärast tuleb hoiduda rahvarohketest kohtadest ja kokkupuudetest võõraste inimestega. Haiged on nakkusohtlikud ka juba enne sümptomite avaldumist ning võivad enese teadmata nakatada hulga teisi inimesi. Ida-Virumaal on selle tõestuseks klienditeenindaja haigestumine piirkonnas, kus teadaolevalt positiivsed isikud puuduvad ja nakkusallikas on meile siiani teadmata. Oleme hoolivad, hoiame enda ja teiste tervist ning väldime rahvarohkeid kohti," lisas Muusikus.

Narva, Sillamäe ja Kohtla-Järve linnapead on üksmeelel, et kuni viiruseoht pole kadunud, tuleb olla ettevaatlik ja järgida nõudeid.

"Peaaegu kaks kuud oleme piiranud oma suhtlust, õpilased on püsinud kodus, poes käime harvem, tänaval hoiame distantsi, paljud asutused on suletud. Inimesed on piirangutesse suhtunud mõistvalt ja seda kõike selleks, et hoida enda ja teiste tervist. Oleks väga kahetsusväärne, kui mõni enneaegselt korraldatud ilus üritus saaks anda võimaluse viirusel uuesti levima hakata. Oleme kannatlikud, väldime kogunemisi, hoiame teistega distantsi ja tähistame praegu tähtpäevi pereringis," ütles Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg.

Narva linnapea Aleksei Jevgrafov tänab linnaelanikke,et ühiste jõupingutustega õnnestus takistada viiruse levikut Narva linnas. Ta kinnitas, et vennashaud ning teised linnas asuvad monumendid on külastamiseks avatud, kuid kehtima jääb 2+2 reegel, mis võimaldab viirust kiiremini alistada ning naasta tavaellu. "Narva Linnavalitsus korraldab 9. mail vabatahtlike tööd, kes hakkavad osutama abi 2+2 piirangute järgimisel mälestusmärkide juures," ütles Jevgrafov.

Mälestusmärkide külastamise asemel kutsub kriisikomisjon üles järgima omavalitsuste ja organisatsioonide poolt üle Eesti tehtud algatusi lahkunute mälestamiseks ja veteranide toetamiseks avalike kogunemisteta.