Ida- ja Lääne-Virumaa noored osalevad viiepäevases päästelaagris

Alates 10. august kuni 14.august toimub Aa külas Virumaa päästelaager 2020.

Laagri peamine eesmärk on pakkuda noortele vanuses al 7.a. kuni 18.a. erinevaid õppe- ning arendavaid tegevusi. Olulisel kohal on turvalisuse, kogukonna panustamise ja ka kvaliteetse vaba aja sisustamise teemad. Laagris osalevad nii eesti kui ka vene noored ning suure tähelepanu all on kultuuriline ja keeleline lõimumine, eesti ja vene noorte suhtlemine, integratsioon.

„Aasta jooksul on need noored käinud Virumaa päästeala noorteringides ning augustis osalevad praktilistes tegevustes, kus saavad ennast ka mõnes mõttes proovile panna“, ütles päästelaagri projektijuht Marina Moltšanov.

Esmakordselt korraldati Virumaa päästelaagrit eelmise aasta juunis ning seda külastas ka EV president Kersti Kaljulaid. Eelmisel aastal osales laagris 106 last, sel aastal osaleb 100 last erinevatest Lääne- ja Ida-Virumaa kohtadest: Atsalama küla, Mäetaguse alevik , Oru küla, Mäetaguse alevik, Rakvere , Kihlevere küla, Kadrina , Jõetaguse küla, Kiviõli linn, Uniküla, Matka küla, Narva, Narva-Jõesuu linn, Püssi, Jõhvi, Malla küla, Kunda, Kohtla-Järve, Roela alevik, kuremäe küla , Toila , Rakvere , Lohusuu alevik, Kukruse küla, Vasavere küla, Sillamäe linn, Aseri. Neist 53,8% on vene emakeelega ja 46,2% eesti emakeelega.

Noorte päästelaagri korraldamist toetas USA saatkond Eestis nii sel kui ka eelmisel aastal. Eriline tänu kuulub Kirsti Narinenile (Soome Vabariigi suursaadik Eestis 2014–2018.a.) kelle panus märkimisväärselt arendas Virumaal noorte päästeala tegevusi.

Lisaks kohalikele koostööpartneritele olid lastega tegevustele eelmisel aastal kaasatud ka USA armee kadetid ning sel aastal on kaasatud USA tsiviilkoostöö sõdurid (Civil Affairs team).