Ida päästekeskus kutsub kõiki Jõhvis toimuvale ohutuspäevale

Reedel, 16.augustil algusega kell 14:00 on kõik oodatud Jõhvi Keskväljakule ja promenaadile Ida päästekeskuse korraldatavale ohutuspäevale „Hirmul on ainult suured silmad“.

Harjutades eelnevalt ohuolukorraks, oled sa ise nendeks paremini valmis ning teadliku käitumisega võid päästa lisaks enda elule ka paljude teiste omad. On ju teada, et oht kõnnib teadlikumast inimesest targu mööda. Õnnetuse korral päästab kiire ja teadlik tegutsemine elusid ja vara. Nii ongi ohutuspäeva eesmärgiks külastajatele meelde tuletada, kuidas muuta oma igapäevased tegevused ja harjumused ohutumaks ning olla õnnetusteks valmis. Muutused algavad meist endist ning vaid igaühe kaasabil muudame oma kodukandi ohutumaks!

Ohutuspäeva teemade ja tegevuste valik on lai ning teadlikumaks saab näiteks kuidas ohutult ahju kütta, kustutada tulekahju või päästa uppujat. Lisaks sellele on tegevusi, mis tutvustavad sõdurielu, elanikkonnakaitset, esmaabi andmist, elustamist ja demineerimistöid ning käitumist lõhkekeha leidmise puhul. Ida päästekeskusel on kaasas ka virtuaalreaalsus, mille abil on võimalik harjutada käitumist tulekahju korral.

Ohutuspäevale ootavaid teid lisaks Ida päästekeskusele Tallinna Tervishoiukõrgkool, Punase Risti Selts, Ida-Eesti Pommigrupp, MTÜ Naabrivalve, Viru jalaväepataljon, Politsei-ja Piirivalveamet, Maanteeamet, korstnapühkija Korsten Puhtaks OÜ-st ning Mäetaguse vabatahtlikud päästjad. Kaitseliidu Alutaguse Maleva Naiskodukaitse pakub kõigile head ja paremat, seda vaid viisaka küsimise eest! Ohutuspäeva juhib Viktor Siverin Eastman Specialties OÜ-st.

Ohutuspäeva peaauhinnaks on korstnapühkija teenuse kasutus 100 euro ulatuses, lisaks sellele loositakse välja veel mitmeid auhindu, mis on välja pandud Päästeameti koostööpartnerite poolt. Kõik võistlustel osalejad saavad endale mälestuseks meene ning võitjad diplomi.

Ohutuspäev on kõigile külastajatele tasuta.