Ida päästekeskuse osavaim on Sillamäe komando, vabatahtlikest Kadrina päästjad

16. juunil toimunud Ida päästekeskuse päästetöö kutsemeisterlikkuse võistlusel Eliitkomando 2023 osalenud kutselistest komandodest pälvis võidu Sillamäe, vabatahtlikest Kadrina meeskond.

Võistlustules oli rekordiliselt 11 kutseliste komandode meeskonda Ida- ja Lääne-Virumaalt ning 5 vabatahtlike komandot Kadrinast, Aasukaldast, Mäetaguselt, Simunast ja Purtsest.

Kutselistel päästjatel tuli võistelda kannatanu elumajast päästmise, nööripääste, liiklusavarii ja ennetuse ülesannetes. Vabatahtlike komandod võtsid mõõtu hoone tulekahju, tagalatöö ja kannatanu esmaabi ja transpordi ülesannetes. Võistlustules olid komandode kuni 5-liikmelised meeskonnad.

Ida päästekeskuse Eliitkomando 2023 võistkonna viisid võidule Sillamäe I võistkond Nikolai Tulženko, Dmitri Pavlov, Aleksandr Bolšakov ja Aleksandr Jakobson. Teise koha pälvinud Kiviõli meeskonnas olid Taavi Aruvainu, Imre Kokk, Gert Pihlak ja Toivo Riibak. Kolmandaks jäänud Rakvere meeskonnas võistlesid Arlis Pippenberg, Ragnar Salk, Alar Ubar, Sven Zubarev ja Erik Valmsen. Võistlustel osalesid veel Tapa, Narva, Narva-Jõesuu, Jõhvi, Kohtla-Järve ja Kunda päästekomandode meeskonnad.

Vabatahtlikele korraldatud võistlusel käis tihe rebimine ning võitis Kadrina meeskond. Teiseks ja kolmandaks jäid Aasukalda kaks 4-liikmelist võistkonda. Kadrina on võitnud seni kõik viiel korral vabatahtlikele korraldatud kutsemeisterlikkuse võistlused.

Võitjaid tunnustati karika ja diplomiga. Sügisel toimuvale Eliitkomando 2023 riiklikule võistlustele pääsevad võitluse 4 parimat võistkonda: Sillamäe, Kiviõli, Rakvere ja Jõhvi.

Eliitkomando võistlus toimus Sisekaitseakadeemia Väike-Maarja harjutusväljakul. Eelmisel aastal pälvis Ida päästekeskuse Eliitkomando 2022 tiitli Väike-Maarja päästekomando meeskond ja vabatahtlikest Kadrina.