Ida-Virumaal hukkus elumaja põlengus eakas mees

14. novembril kell 23.05 sai häirekeskus teate tulekahjust elumajas Ida-Virumaal Alutaguse vallas Iisaku alevikus. Tulekahjus hukkus üks inimene.

Teataja sõnul põles maja lahtise leegiga ning majas võis olla kaks eakat inimest. Esimesena kell 23.08 kohale jõudnud Iisaku päästemeeskond nägi, et puidust kahekordne eterniitkatusega elumaja oli lausleekides. Päästetööde käigus selgus, et majas võib olla vaid üks eakas inimene, kuna teine inimene viibib hooldekodus. Esimesel korral suitsusukeldumine ei olnud tulemuslik, sest kõiki kohti ei olnud võimalik läbi käia ja inimest ei leitud. Sündmusele reageerisid lisaks Iisakule päästjad Jõhvi, Kohtla-Järve ja Mustvee päästekomandodest, vabatahtlikud päästjad Iisakult ja Mäetaguselt. Kohapeal reguleeris liiklust politsei. Suitsusukeldusmeeskond tõi kell 1.16 hoonest välja hukkunu. Kustutustööd lõppesid kell 5.02. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja uurimine.

Kahjuks hukkub tulekahjudes palju eakaid inimesi. Igasugune tulega ümberkäimine on risk ja just eakad tihtipeale ei hinda neid riske objektiivselt. Päästeamet kutsub kõiki inimesi üles olema nõu ja jõuga abiks oma eakatele sugulastele, et nendega traagilisi õnnetusi ei juhtuks.

Kokku on sel aastal Eestis tulekahjudes hukkunud juba 34 inimest.