Ida-Virumaal toimuvad Sinimägedes demineerimistööd

Ajavahemikul 7.- 9. mail viib Päästeameti demineerimiskeskus läbi plaanilisi demineerimistöid Ida-Virumaal. Demineerimistöödele on kaasatud demineerijad kõikidest Eesti piirkondadest.

Demineerijad töötavad Narva-Jõesuu linna Sinimägede ja Sirgala piirkonnas, et otsida ja teha kahjutuks lõhkekehi. Töödele kaasatakse abidemineerijad. Sel perioodil võib olla piirkonnas näha rohkem erisõidukeid ja kuulda võib tavapärasest rohkem lõhketööde tagajärjel tekkivat müra.

„Sõjaaegsete kaartide ja eelneva info põhjal võib olla selles piirkonnas maa sees lõhkekehi. Varem ei ole sellelt alalt lõhkekehi eriti palju leitud ning just seetõttu suuname oma otsingud selle piirkonna vanale lahingualale,“ ütles Päästeameti demineerimiskeskuse Ida-Eesti pommigrupi peademineerija Rasmus Rooden.

Demineerijad reageerivad vajadusel sündmustele kogu Virumaal. Kui keegi on leidnud mõne kahtlase eseme metsast, pööningult või veekogust, siis tuleb sellest kindlasti teavitada hädaabinumbril 112. Kahtlast eset ei tohi mingil juhul ise hakata liigutama. Hädaabinumbril tuleks helistada isegi lõhkekeha kahtluse korral. Demineerijad tuletavad meelde, et mida roostesem ja kehvemas seisukorras lõhkekeha on, seda suuremat ohtu see inimesele kujutab. Pealtnäha ohutu lõhkekeha võib liigutamisel plahvatada, tuues kaasa traagilised tagajärjed. Lõhkekeha ja -aine vabatahtliku loovutamise eest karistust ei järgne.

Sellel aastal on demineerijad teinud Virumaa regioonis kahjutuks juba 1328 lõhkekeha ja 719 sütikut.