Ihaste põleng sai esialgsetel andmetel alguse külmkapi juurest

Öösel Tartus Ihastes viieliikmelise pere elu nõudnud tulekahju algas esialgse uurimise kohaselt külmkappide juurest hoone esimesel korrusel. Päästeameti Lõuna päästekeskuse juhi Margo Klaose kinnitusel on kütmine põlengu tekkepõhjusena välistatud. Praeguse seisuga suitsuandurit või selle lakke kinnitamise jälgi majast leitud ei ole.

„Töökorras suitsuandur on kõige tähtsam asi. Õnnetused võivad juhtuda igaühega ja tulekahi alata väga erinevatel põhjustel. Suitsuandur annab põlengu algusest teada ja inimestel on võimalus pääseda,“ sõnas Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.

Kohe öösel tulid Ihastesse ka politsei uurijad ja eksperdid ning tulekahju asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlus. „Sündmuskohal tegid veel ka pealelõunal tööd Päästeameti, PPA ja Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi eksperdid tuvastamaks kõik selle õnnetuse asjaolusid,“ ütles PPA Lõuna prefektuuri operatiivjuht Meelis Saarepuu.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Raul Heido sõnul selgitatakse õnnetuse põhjuseid kriminaalmenetluses, sest nii saab läbi viia kõige põhjalikuma uurimise. „Kahjuks ei saa õiguskaitseasutused tuua tagasi tulekahjus hukkunud inimesi, kuid me saame teha kõik endast oleneva selle traagilise õnnetuse põhjuse ja oluliste asjaolude väljaselgitamiseks. Praegu ei ole uurimises viiteid kellegi kuritahtlikkusele ja tuli on saanud alguse maja seest. Ekspertiiside lõplike vastuste saamine võib võtta aega, aga kriminaalmenetluse peamine eesmärk on siiski jõuda õnnetuse osas selgusele,“ ütles Heido.

Tartu linnapea Urmas Klaas kinnitas, et linnavalitsus osutab pere lähedastele, samuti lastega seotud koolile ja lasteaiale igakülgset abi ja tuge.

Tartus Ihaste linnaosas süttis eile õhtul enne keskööd kahekorruseline puidust elumaja. Tulekahjus hukkus viieliikmeline pere, kaks täiskasvanut ja kolm last.