Jaanilaupäev möödus päästjate jaoks rahulikult

Möödunud ööpäeval said päästjad üle Eesti ühtekokku 135 väljakutset, millest tulekahjudele sõideti 94 korral. Kustutati järelevalveta jäetud või hoonetele liiga lähedal asuvaid lõkkeid. Enamikel juhtudel oli tegu siiski ohutult tehtud jaanitulega.


„Jaanilaupäev oli tõesti rahulik ja see teeb heameelt. Ees ootab aga pikk ja väga sooja ilma tõotav nädalavahetus, mis kindlasti veerõõme nautima kutsub. Tuletan meelde, et kindlasti tuleb veekogude ääres lapsi jälgida ning ujuma minna ikka kaine peaga. Nii jagub jaanirõõmu kõigile,“ paneb Päästeameti vabariigi vastutav Indrek Ints inimestele südamele.


Ilmateenistuse prognoosi kohaselt küündib lähipäevil õhutemperatuur kohati +32 kraadini ning päästjad plaanivad teha veeohutuse reide. Tänavu on uppunud 10 inimest, sealhulgas juunis 4 inimest.


„Kahjuks näitab meie kogemus, et soojalaine toob kaasa veeõnnetuste ja uppunute arvu kasvu. Nii nagu lõkkereidid, nii aitavad ka päästjate veeohutuse reidid tuletada meelde ohutuse põhitõdesid ja loodetavasti nii mõnegi elu säästa,“ sõnas Ints.


2021. aastal oli jaanilaupäeva ööpäevas väljakutseid 478, neist üle poolte tormisest ilmast põhjustatud kahjudele, ning 2020. aastal kutsuti päästjad appi 261 korral.