Järva-Jaani Päästeala noortering käis Rakveres ohusalaseid teadmisi omandamas

27. novembril käisid Järva-Jaani päästenoored Rakveres ohutuspäeval. Esmalt tutvuti põhjalikult Rakvere päästekomando ja sealse tehnikaga. Saadi teada palju huvitavat pritsimeeste igapäeva tegemistest ja toimetamistest. Seejärel suunduti Aqva Hotel&Spasse, kus veeohutusõpet viisid läbi Päästeameti spetsialistid Mikko Virkala ja Mait Penjam.

Õpiti, kuidas visata hädasolijale päästerõngast ja viskeliini. Kõik osalejad said õpetust päästevesti selga panemiseks. Need, kes juba ujuda oskasid, said proovida, kas on võimalik päästevesti ka vees selga panna ja said teada, et ega ikka ei ole küll. Soojas basseinis kuidagi vast hädapärast, aga tuulisel ja lainetusega külmas meres küll mitte. Sestap pandi päästenoortele südamele, et paadisolijad peavad alati kandma päästevesti.

Edasi järgnes mõnus äraolemine spaa vee- ja saunakeskuses - suur tänu veekeskuse juhatajale Marjule! Toreda üllatuse valmistas Aqva Hotel & Spa restorani Fresco peakokk Andres, kes valmistas meie päästenoorte ohutuspäevaks spetsiaalse lõunapakkumise krõbekana prae ja võrratult hea magustoiduga. Suur tänu talle!

Ohutuspäev sai teoks tänu Päästeameti toetusele. Järva-Jaanis tegutseb pääste noortering juba 11. hooaega.

Täname lisaks eelpoolnimetatuile veel ka abiõpetajaid Kerlit, Liiat, Ebet ja Helit.

Tuve Kärner
Järva-Jaani päästeaktivist ja noorteringi vedaja