Järvamaal hukkus tulekahjus meesterahvas

Täna hommikul kell 10.22 sai häirekeskus teate tulekahjust Türi vallas Lungu külas Kontori teel. Päästjad tõid eluruumidest välja hukkunud meesterahva.

Enne päästjate saabumist püüdis helistaja ka ise põlengut kustutada, visates ämbriga vett korterisse, kuid ruumid olid juba suitsu täis. Sündmuskohale saabunud päästjad sisenesid majja ning tõid korterist välja hukkunud meesterahva. Kahekordse kortermaja teistes korterites inimesi ei viibinud. Türi ja Käru päästemeeskonnad kustutasid põlengu kella 10.53ks ning kohale saabunud politsei võttis sündmuse üle. Sündmuse täpsemad asjaolud ja tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine.

Päästetööde juhi sõnul nad eluruumides suitsuandurit ei märganud ega kuulnud ka selle signaali.

Päästeamet tuletab meelde, et tulekahju kiireks avastamiseks on hädavajalik, et igas majapidamises on töökorras suitsuandur. Arvestada tuleb sellega, et tulekahju areneb eluohtlikuks väga kiiresti. Veendu juba täna, et Sinu suitsuandur on töökorras! Suitsuanduri korrasoleku kontrollimiseks vajuta testnuppu, mille järel peab kostuma häiresignaal. Vajaduse tekkimisel vaheta viivitamatult anduri patarei ning paigalda andur kohe lakke tagasi. Elu päästab ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Käesoleval aastal on tulekahjudes hukkunud juba 25 inimest.