Järvamaal Lõõlal alustas tööd uus vabatahtlik päästekomando

Lääne päästekeskuse uusim vabatahtlik päästekomando asub Rapla- ja Järvamaa piiril, Lõõla külas. Vabatahtlik päästekomando kandis algselt nime Kõrve ning see asutati 29. septembril 2022.

Üle aasta tehti ettevalmistusi nii liikmeskonna koolitamisel kui ka tehnika ja varustuse osas, et vastata Päästeameti nõuetele ning 2023. aasta viimasel kuul jõuti ka päästetööde lepinguni. Esialgu tegutseb Lõõla VPK küll ilma püsitoetuseta, kuid päästesündmustele kaasamise korral hüvitatakse kõik reageerimise kulud vastavalt kehtestatud korrale. Komando nimekirjas on hetkel kaheksa vabatahtlikku päästjat, nendest kaks naist.

Vabatahtliku päästekomando eestvedaja Margus Sepp on päästevaldkonnas juba kogenud tegija, sest enne Lõõla VPK loomist tegutses ta pikalt vabatahtliku päästjana Raplamaal. Tehnikana on Lõõlal kasutusel 1987. aasta tulekustutusauto Renault, mis alates 1. jaanuarist 2024 on ametlikult ka operatiivses valmisolekus. Päästeauto on nõuetekohaselt Päästeameti alarmsõidukite uue disainijuhendi järgi tähistatud ning näeb väga kena välja. Komando resideerub Lõõla küla puidutöökoja otsas asuvas garaažis.

Soovime uuele VPK-le rohkelt ennetustöö tahet ning vähe väljakutseid reaalsetele päästesündmustele.

Lõõla vabatahtlikud
20. detsembril 2023 külastasid uut VPK-d ka Lääne päästekeskuse esindajad: keskuse juht Heiki Soodla, Päästetöö büroo juhataja Andro Oviir, Lõõla VPK eestvedaja Margus Sepp, Rapla-Järvamaa päästepiirkonna juhataja Tanel Vahter ja Päästetöö büroo peaspetsialist Lauri Lindoja.Lauri Lindoja
Lääne päästetööbüroo peaspetsialist