Jõgevamaal Lustiveres päästeti ojja kukkunud 54-aastase naise elu

10. juunil kell 12.47 teatati veeõnnetusest Põltsamaa vallas Lustivere külas Mõisa tee piirkonnas. Kohaliku tervisekeskuse taga asuval ojal purret ületanud 54-aastane naisterahvas komistas, kaotas tasakaalu ja kukkus käsipuu vahelt ojja, mis oli mudane ja osaliselt kinni kasvanud.

Purde käsipuu oli juba enne murdunud ja katki ning sellest õnnetuse ennetamiseks kasu ei olnud. Naine kukkus ojja nii õnnetult, et ei saanud sealt enam ise välja. Kannatanu jalad olid kaldas, kehaosa sügavamas vees ning tal õnnestus pead ainult ühele mättale toetudes vee peal hoida kuni päästjad ta leidsid. Meeskonnavanem Andrus Kohvi sõnul oli naine alajahtunud ning pääses üle noatera. „Väljakutse tuli alguses Lustivere järvele ning abivajaja leidmine nõudis omajagu aega,“ ütles Kohv. „Õnnetusest andis häirekeskusele aga teada sootuks kannatanu õde, kes talle juhuslikult Kuressaarest helistas.“ Uppumisohus naine oli imekombel veel töötava telefoni kätte saanud ja õele oma olukorda paari sõnaga jõudnud selgitada.

Purre

Alajahtunud kannatanu viidi Jõgeva haiglasse jälgimise alla.

Päästjad hoiatavad, et veeõnnetuste ärahoidmiseks tuleb veekogude purded ja sillad piirata korralike käsipuudega. Juhtunust anti teada ka vallavalitsusele, kust lubati probleemiga viivitamatult tegeleda.

Veeõnnetustes on sel aastal hukkunud 23 inimest, neist 10 Lõuna-Eestis.