Kadrina vald tunnustas vabatahtlikke päästjaid

Kadrina valla Aasta tegija 2022 on Kadrina Vabatahtlike Päästekomando ja Elutöö preemia anti Kadrina Vabatahtlike Päästekomando pikaaegsele pealikule ja kodukandi turvalisuse hoidjale Arne Kastemäele.

Aasta tegija tiitli pälvinud Kadrina Vabatahtlike Päästekomando sai tunnustuse 2022. aastal vabatahtlike eliitkomando tiitli võitmise eest ning panuse eest koos naissalgaga erinevate tegevustega Ukraina sõjapõgenike aitamise eest. Tunnustuses tuuakse välja, et komandohoonest sai vallas sõja kriisipunkt.

Kadrina Vabatahtlike Päästekomando

Kadrina vabatahtlikud on pea alati olnud nõu ja jõuga kohal valla üritustel ja teevad ennetustööd ehitades igal aastal alevisse liuvälja ohutuks uisurõõmude nautimiseks ning talvel hoiavad lumevabana paisjärve ümber terviserada. Kadrina vallas ollakse vabatahtlike päästjate üle väga uhked ja nad on abiks, toeks ja suureks eeskujuks kogukonnale.

Kadrina valla Elutöö preemia pälvis Kadrina Vabatahtlike Päästekomando pikaaegne pealik ja kodukandi turvalisuse hoidja Arne Kastemäe.

Arne Kastemäe

Kastemäe on olnud Kadrina vabatahtlik päästja juba üle poole sajandi, täpsemalt 58 aastat. Selle aja jooksul oli ta 30 aastat Kadrina vabatahtliku päästekomando pealik. Väljakutsetele lisaks on ta teinud palju kodunõustamisi ning korraldanud info- ja ennetuspäevi. Juba noorena tegeles Kastemäe tuletõrjespordiga ja on võitnud sellel alal hulganisti auhindu. Vallavolikogu kultuuri- ja spordikomisjoni esimehe Risto Murumägi sõnul on Arne Kastemäe väärikas inimene ja olnud Kadrinas terve elu eestvedajaks.

Arne Kastemäele omistati 2013. aastal Päästeteenistuse Hõberist ning 2019. aastal Päästeliidu ja Eesti tuletõrjeliidu kõrgeim tunnustus - hoolsusmärk Kuldrist, I liik.

Päästeamet on vabatahtlike tunnustuse üle uhke ja soovib tunnustatutele palju õnne.

Info aluseks on Kadrina Vallavalitsuse pressiteated.
Fotod: Kadrina Vallavalitsus ja Päästeamet