Käed külge! Põhjas koolitati tulevasi EHOV koolitajaid

Möödunud teisipäeval toimus Põhja päästekeskuses elanike hädaolukorraks valmistamise koolitaja koolitus, mis oli eeskätt suunatud vabatahtlikele päästjatele.

Päästeametile on seatud küllaltki ambitsioonikas eesmärk: 2027. aasta lõpuks anda 40%-le Eesti elanikest teadmine, kuidas hädaolukorras hakkama saada. Enam kui pool miljonit inimest ära koolitada pole sugugi tagasihoidlik eesmärk. Vastupidi, see on korralik mägi, mida vallutada. Selle jaoks on juba praegu tarvis abikäsi, kes viiksid hädaolukordade hädavajalikud teadmised elanikkonnani. Selleks toimuski eelmisel nädalal üks säärane koolitaja koolitus vabatahtlikele ning teistele huvi tundjatele.

Koolituse läbiviija Elo Paluoja võttis koolituse kokku sõnadega miks, keda ja kuidas. “Eesmärk oli anda potentsiaalsetele elanikkonnakaitse koolitajatele tööriistad koolituse edukaks läbi viimiseks. Üheskoos leiti vastused, miks me üldse elanikkonnakaitse teemal inimesi koolitame ja millist kasu saavad koolitusel osalenud uutest teadmistest. Kuna igal asjal, mida me oma elus teeme peab olema selge eesmärk, siis vaadati eesmärkidele otsa nii koolitaja kui koolitusel osaleja vaatenurgast ja arutleti, kuidas oleks kõige parem erinevatele sihtrühmadele läheneda.”

Siim Palu
Põhja päästekeskuse kommunikatsioonijuht

elanikkonnakaitse koolitus