Kodanikupäeval tunnustati Saue vabatahtliku päästekomando eestvedajat Riho Juurikut

Täna, 24. novembril tunnustas siseminister Lauri Läänemets kodanikupäevale pühendatud pidulikul tunnustusüritusel aumärkidega silmapaistvaid eestimaalasi, kes enda tegevusega vabast tahtest enda kogukonnas olulisi probleeme lahendavad. Tunnustusüritusel anti välja ka aasta kodaniku tiitel.

siseminister lauri läänemets ja vabatahtlik päästja riho juurik seisavad kõrvuti

Üheks tubliks aumärgi saajaks on ka meie vabatahtlik päästja Riho Juurik, kes on Saue vabatahtliku tuletõrjeühingu eestvedaja ning juba pea kahe tegutsemisaasta jooksul näidanud üles erakordset initsiatiivi ja tahet oma valda kaitsta ning elanikke nii tuleohutuse- kui kriisideks valmistumise teemal harida. Vabatahtliku päästjana on ta äärmiselt vastutustundlik kogu pääste valdkonna ulatuses – tema jaoks on võrdselt olulised nii ennetustegevus kui ka päästesündmustele reageerimine. Koostöö, ühtne päästevõrgustik ning soov areneda ja arendada on tema puhul märksõnadeks. Tema veendumus, et päästevaldkonnas ei ole konkurentsi, vaid on ühise eesmärgi nimel koos tegutsevad inimesed, kandub positiivse lainena edasi, luues koostööks positiivse õhkkonna. Kui keegi vajab MTÜ Saue Vabatahtliku Tuletõrjeühingu abi, on just tema alati esimeste seast, kes appi tuleb.

“Päästeleht” tegi tublidest Saue vabatahtlikest päästjatest käesoleva aasta märtsikuus lühikese leheloo, viska sellele pilk peale siin.

Fotol: Saue vabatahtlikud päästjad väljakutsel Laagri alevikus 6. jaanuaril.
Fotol: Saue vabatahtlikud päästjad väljakutsel Laagri alevikus 6. jaanuaril.

Põhja päästekeskuse juht Marko Rüü sõnul on Riho positiivne eeskuju inimesest, kelle süda on õiges kohas. Temas on tahe aidata ja samal ajal ise õppida ning areneda ning lisas, et oma positiivse energiaga nii ennetustegevustes kui päästesündmustel, inspireerib ta ka teisi enda ümber. Niimoodi muudetaksegi kogukonda ohutumaks.“