Kohtla-Järve komando on ajutiselt suletud

Nädalavahetusel osutus ühe Kohtla-Järve päästja koroonaviiruse test positiivseks. Komando suleti ja desinfitseeriti. Kõiki nakatunuga kokku puutunud päästeteenistujaid testiti ning kõigi tulemused osutusid negatiivseks.

„Võtame iga sellist juhtumit väga tõsiselt ning nakkuse või ka nakkuskahtluse korral käivitub kohe tegutsemise ahel, et viiruse levik asutusesiseselt peatada,“ ütles Päästeameti Ida päästekeskuse juhi ülesandeid täitev Marti Siim. „Kindel on aga see, et päästeteenus regioonis on tagatud ning elanike ohutus koos sellega,“ lisas Siim.

Kohtla-Järve komando on suletud kuni kordustesti tulemuste selgumiseni järgmisel nädalal. Piirkonda katab seni üks Jõhvi komando päästemeeskondadest, kes reageerib Kohtla-Järvelt. Lähim keemiapääste võimekusega päästekomando asub Sillamäel.

Päästeamet tuletab siinkohal meelde, et ohutus algab igaühest endast. Kõige parem ennetus viiruse vastu on käte regulaarne pesemine või desinfitseerimine, võimalusel rahvarohkete siseruumide vältimine ning kindlasti tuleb haigena koju jääda.