Kõrghoone kuningas 2020 on teist aastat järjest Sander Kaur

19. augustil Otepääl Tehvandi suusahüppetornis toimunud 21. Kõrghoone kuninga jooksul hoidis teist aastat järjest tiitlit Sander Kaur Kohila päästekomandost. Kõrghoone kuninga tiitli võitnud Kaur tõusis ligi 20-kilogrammise päästevarustusega torni tippu ajaga 2 minutit ja 01,07 sekundit, millega parandas enda eelmise aasta tulemust paari sekundi võrra.

Kõrghoone kuninga jooksu paremuselt teise aja saavutas Tõnis Peil Rakvere päästekomandost ajaga 2:06,39. Võistluse kolmas oli Mikhail Kushteyn Narva päästekomandost ajaga 2:07,26.

Ka kiireim naisvõistleja tuli seekord Narva päästekomandost ning selleks vapraks õrnema soo esindajaks oli Ksenia Vihrina ajaga 2:50,45.

Võistkondlikus arvestuses tunnistati parimateks Kohila päästekomando meeskond koguajaga 10 minutit ja 3,04 sekundit ning Sisekaitseakadeemia naiskond koguajaga 12 minutit ja 46,05 sekundit.

Kahe järjestikuse kuningatiitli omanik Sander Kaur tõdes pärast võistlust, et Tehvandi rada oli eelmise aasta Orginal Sokos Hotel Viru rajast mitmeti keerulisem. „Kui hotelli trepiastmed on kõik ühesugused, siis siinne rada oli väga vahelduv ning esitas väljakutseid alates laugest jooksust lõpetades erineva kõrgusega trepiastmetel jooksmisega. Siin oli väga keeruline tempot võrdselt jagada,“ muljetab Sander. „Eesmärk ka sel aastal kuningatiitel võita oli aga koguaeg silme ees ning loomulikult olin selleks aasta jooksul ka trenni teinud, võttes osa enamikest Tallinnas toimunud trepijooksu võistlustest,“ lisas ta.

Kokku osales Kõrghoone kuninga jooksul 91 võistlejat.

Kõrghoone kuninga selleaastast jooksu toetasid Tamrex Ohutuse OÜ ja Interfire OÜ.