Kõrghoone kuningas 2021 on kolmandat aastat järjest Sander Kaur

Täna, 25. augustil Original Sokos Hotel Virus toimunud 22. Kõrghoone kuninga jooksul hoidis juba kolmandat aastat järjest tiitlit Sander Kaur Kohila päästekomandost. Kõrghoone kuninga tiitli võitnud Kaur tõusis ligi 20-kilogrammise päästevarustusega hotelli 22. korrusele ajaga 1 minut ja 59,5 sekundit, millega purustas taaskord oma isikliku rekordi.

Kõrghoone kuninga jooksu paremuselt teise aja saavutas eelmise aasta kolmanda koha omanik Mikhail Kushteyn Narva päästekomandost ajaga 2:00,03 ning esikolmiku lõpetas ajaga 2:05,47 Kristjan Roosvald Mustvee päästekomandost.
Kiireim naisvõistleja oli teist aastat järjest Ksenia Vihrina Päästetöö osakonnast ajaga 2:37,49.

Võistkondlikus arvestuses tunnistati parimateks Lõuna päästekomando meeskond koguajaga 9 minutit ja 39,8 sekundit ning Sisekaitseakadeemia naiskond koguajaga 16 minutit ja 55,09 sekundit.

Kolme järjestikuse kuningatiitli omanik Sander Kaur tõdes pärast võistlust, et soovis loomulikult oma eelmiste aastate aegasid taaskord parandada ning trenni sai selleks palju tehtud. „Ettevalmistus oli võrreldes eelmiste aastatega veidi kesisem, kuna piirangute tõttu jäid mitmed trepijooksuvõistlused, kus oleks saanud maksimumi välja panna, ära. Küll aga käisin palju õhtuti jooksmas ning võtsin osa ka paarist takistusjooksu võistlusest augustikuus,“ räägib Sander ning lisab, et hoolimata sellest ei jätnud ta siiski midagi juhuse hooleks. „Kohe esimesest sammust andsin endast kõik,“ tõdeb ta ning pealtvaatajad kinnitavad samuti, et Sander sõna otseses mõttes lausa lendas. „Tõsi, pärast kümnendat korrust sain lõpuks jalad ikka maha ka ning lõppu jõudes oli klomp kurgus ja väga ülevoolav tunne, et ikkagi võiduni jõudsin. See on tegelikult ikka meeletu eneseületus, et mitu aastat järjest seda tiitlit hoida,“ möönab ta.

Võistluse peakorraldaja Tiit Umbsaar sõnab, et piirangutest tingituna oli sel aastal veidi vähem osalejaid, kui varasemalt. „Ka ilm ei soosinud meid, kuid sellegipoolest sai üks meeleolukas ning energiast tulvil võistlus taaskord korraldatud. Tänan südamest kõiki osalejaid, kes endast parima andsid ning ka meie pikaaegseid koostööpartnereid: Original Sokos Hotel Viru, Tamrex Ohutuse OÜ ja Interfire OÜ.

Kokku osales Kõrghoone kuninga jooksul sel aastal 67 võistlejat.

Pildigalerii võistlusest asub SIIN.