Kõrghoone kuningas on neljandat aastat järjest Sander Kaur

Täna, 28. aprillil Original Sokos Hotel Virus toimunud 23. Kõrghoone kuninga jooksul hoidis juba neljandat aastat järjest tiitlit Sander Kaur Kohila päästekomandost, mis läheb võistluse ajalukku, sest neli aastat järjest pole varasemalt keegi esikohta hoida suutnud. Kaur tõusis ligi 20-kilogrammise päästevarustusega torni tippu ajaga 1 minut ja 54,17 sekundit, purustades taaskord oma isikliku rekordi 5 sekundiga.

Kõrghoone kuninga jooksu paremuselt teise aja saavutas eelmise aasta kolmanda koha omanik Kristjan Roosvald Mustvee päästekomandost ajaga 2:04,28 ning esikolmiku lõpetas ajaga 2:07,83 Tõnis Peil Rakvere päästekomandost.

Kiireim naisvõistleja oli sel aastal Jaanika Veldre Päästeameti haldusosakonnast ajaga 2:59,92

Võistkondlikus arvestuses tunnistati parimateks Tõrva päästekomando meeskond koguajaga 9 minutit ja 31,1 sekundit ning Sisekaitseakadeemia naiskond koguajaga 20 minutit ja 35,4 sekundit.

Nelja järjestikuse kuningatiitli omanik Sander Kaur tõdes pärast võistlust, et iga esikoht on nii sel aastal, kui ka varasemalt, tulnud sadade treeningtundide arvelt. „Olen väga tänulik oma perele, kelle arvelt see aeg võetud sai. Tänase rajarekordi ajaga üllatasin ausalt öeldes iseennastki, nii et igal juhul on kõik treeningud end õigustanud,“ sõnab Sander ning lisab, et kui tervis kannatab, siis on ta kindlasti rajal ka järgmisel aastal.

Võistluse päevajuht Aivar Kukk sõnas, et äärmiselt positiivne oli näha iga võistleja naeratust mitte vaid starti tulles, vaid ka finišis. „Võistlejad, kes olid jooksu läbi teinud ja õue taastuma tulnud, olid jätkuvalt rõõmsad. Oli näha, et see võistlus läheb neile väga korda. Hoolimata tohutust füüsilisest pingutusest osati sellegipoolest nautida ka osalemisrõõmu,“ sõnab Kukk.

Võistluse peakorraldaja Taavi Kaarmaa ütles, et lõbusa päevajuhi kaasamine üritusele andis võistlejatele väga palju motivatsiooni juurde. „Sel aastal soosis võistlust ka päikeseline ilm ning rõõm on tõdeda, et osalejate arv Põhja päästekeskuse poolt korraldataval suurimal võistlusel püsib aasta- aastalt stabiilsena. „Tänan südamest kõiki osalejaid, kes endast parima andsid ning ka meie pikaaegseid toetajaid: Original Sokos Hotel Viru, Tamrex Ohutuse OÜ ja Henkel.

Original Sokos Hotel Viru on Kõrghoone kuninga jooksu koduks olnud juba 13 korda ehk üle poolte võistlustest on toimunud just selle hotelli evakuatsioonitrepikojas. „Pole vast märgilisemat paika Kõrghoone kuninga väljaselgitamiseks, kui Eesti esimene pilvelõhkuja ja Tallinna keskseim maamärk,“ ütleb hotelli tegevjuht Sari Sopanen. „5. mail tähistame meie legendaarse hotell Viru 50. juubeliaastat ning traditsioonilise Kõrghoone kuninga jooksu start oli väärikaks avaakordiks hotelli juubelinädalale. Oli suur rõõm ja au selle tõelist vaprust nõudva võistluse osalejaid ning võitjaid taas Virus võõrustada – neljakordse kuninga nimi saab traditsiooniliselt kirjutatud Viru legendi. Ühtlasi kutsume kõiki juubilarile külla!“

Kokku osales sel aastal Kõrghoone kuninga jooksul 77 võistlejat.

Vaata fotogaleriid siit.

Lõplikud tulemused leiab siit.