Lääne regiooni eliitkomando on Risti päästekomando

23. augustil toimunud kutsemeistrivõistlusel „Lääne Eliitkomando 2023“ osalenud kutselistest komandodest pälvis võidu Risti, vabatahtlikest Palivere meeskond.

Võistlustel osales 13 komandot üle kogu Lääne regiooni, nende seas 3 vabatahtlike meeskonda Sindist, Lokutalt ja Paliverest. Kutselistel meeskondadel tuli võistelda liiklusavarii, hoone tulekahju ja veepääste ülesannetes ning panna end proovile ohutu sõidu ning ennetusülesandega. Vabatahtlike komandod võtsid mõõtu hoone tulekahju harjutuses ja ennetusülesandes ning sõiduvilumuste testimiseks tuli läbida vigursõiduharjutus.

Lääne Eliitkomando 2023 võistluse võitis Risti päästekomando koosseisus Alvar Lai, Üllar Lai, Neeme Nikker, Kristen Kaevats ja Marko Sultsing.

Teise koha saavutas Lihula päästekomando meeskond koosseisus Raido Mölder, Rommi Nelis, Kauri Tsetsin, Sten Põld ja Stenar Kamarik. Kolmanda koha saavutas Pärnu päästekomando meeskond koosseisus Andres Jefimov, Martin Pärn, Marek Kaldmäe, Kaupo Tammiste ja Kätlin Rändla.

Päästeautoga ohutu sõidu parimaks osutus kokkuvõttes Kilingi-Nõmmepäästekomando päästja Rait Juhkamsoo. Nii veepääste, kui tulekahju ja suitsusukelduse ülesande ja kodunõustamise alavõit läks Lihula päästekomandole. Liiklusavarii lahendamise alavõidu sai Paide päästekomando.

Vabatahtlikel päästjatel tuli sooritada eri ülesannetega meeskondlikke kompleksharjutusi. Võitjaks tuli Palivere vabatahtlik päästekomando koosseisus Risto Roomet, Märt Olenko, Lauri Väiko ja Tanel Raimet. Palivere meeskond võttis ka kõik alavõidud.

Palivere vabatahtlik päästekomando

Kõik Lääne regiooni eliitkomandol osalenud vabatahtlikud