Lääne-Virumaal hukkus 11. mai õhtul tulekahjus inimene

11. mai õhtul põles Haljala vallas Ilumäe külas elumaja, mille kustutustöödel leidsid päästjad hukkunud inimese.

Häirekeskus sai teate tulekahjust kell 21.10. Teataja sõnul võis korteris olla inimene. Sündmuskohale sõitsid päästemeeskonnad Rakvere, Tapa, Kunda, Kehra ja Loksa päästekomandodest ning Võsu ja Kolga vabatahtlikud, Rakvere operatiivkorrapidaja ja kiirabi.


Päästjate kohale jõudes selgus, et kahekorsne puidust kortermaja esimese korruse korter põles lahtise leegiga, leegid olid aknast väljas. Kaitsevarustuses päästjad sisenesid põlevasse majja ja alustasid koheselt võimalike kannatanute otsimisega ja tulekahju kustutamisega. Päästetööde käigus leidsid päästjad esimese korruse korterist hukkunud mehe, kelle isikut tuvastatakse.


Päästjad panid tule levikule piiri kella 22.36-ks.
Tulekahju täpsemad asjaolud ja tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Käesoleval aastal on tulekahjus hukkunud juba 18 inimest. Läbivaks probleemiks on traagiliste õnnetuste puhul olnud hooletus suitsetamisel, samuti elupäästva suitsuanduri puudumine või selle mittetöökorras olek.


Päästeamet juhib tähelepanu, et töökorras suitsuandur aitab tulekahjust märku anda veel tema varajases etapis, hoides sellega ära kurvad tagajärjed. Nädalavahetusel vanavanemaid külastades aita ka neil veenduda, et nende suitsuandur on töökorras.
Kontrollige suitsuandurit vähemalt üks kord kuus!