Laupäeval uppus Eestis kolm üle 50-aastast meest

Laupäeva õhtul kella 19.28 ajal toodi Tartus Anne kanali supluskohas veest välja 62-aastane mees, kelle elustamiseks rannavalvurid ja kiirabitöötajad viimase hetkeni pingutasid. Kahjuks mehe elu päästa ei õnnestunud. See oli laupäeval juba kolmas uppunud üle 50-aastane meesterahvas. Öösel uppus Harjumaal üks ja õhtupoolikul Narvas samuti üks mees. Reedel uppus Saaremaal tiiki 50-aastane naisterahvas.

Laupäeval, 27. juulil kella 19.28 ajal märgati Tartus Anne kanalis uppuvat meesterahvast. Kohale kutsutud rannavalvurid tõid 62-aastase mehe kohe kaldale ja alustasid tema elustamist, mida jätkasid kiirabitöötajad. Kahjuks mehe elu päästa ei õnnestunud.

Laupäeva öösel kella 3.40 ajal toodi Harjumaal Anija vallas Pillapalu külas Kõrvemaa spordikeskuse juures asuvast tiigist välja uppunud 57-aastane mees. Sama päeva õhtul kella 19.20 ajal leiti Narvas Väike-Karjääri järvest uppunud 51-aastane mees.

Reede päeval kella 13.07 ajal toodi Saaremaal Väike-Ula külas tiigist välja 55-aastane uppunud naine.

Sellel aastal on Eestis uppunud juba 27 inimest, 20 nendest on olnud 50-aastased või vanemad. Eelmise aasta samal perioodil uppus samuti 27 inimest, 17 nendest olid 50-aastased või vanemad inimesed.

Palavate ilmadega sügavasse vette ujuma minnes on oma tervisliku seisundi ja füüsilise vormi ülehindamine eluohtlik. Vanematel ja kehvema füüsilise vormiga inimesetel on turvalisem ujuda kalda läheduses koos kaaslastega ning hoida nendega kontakti. Uppuv inimene üldjuhul häält ei tee, sest tema jõud läheb enda pinnal hoidmiseks. Uppuja tunneb ära selle järgi, et ta vajub aeg ajalt vee alla ja ahmib pinnale tulles meeleheitlikult õhku.

Rohkem infot veeohutuse kohta leiad aadressilt www.veeohutus.ee.