Luutsniku vabatahtlike unistus uuest hoonest saab reaalsuseks

Eelmisel neljapäeval, 16. veebruaril kutsuti Lõuna päästekeskuse esindus Võrumaal Rõuge vallas tegutseva Luutsniku pääste- ja ennetuskeskuse vabatahtlike päästehoone ehituse avamisüritusele. Vundament oli juba olemas ning enamus sellest valmis seltsi enda vahenditest. Siseministeeriumilt õnnetus saada aga 300 000 euro suurune toetus ning selle eest loodetakse suurem osa majast valmis saada. Raha napib esialgu olmeruumide lõpliku väljaehituse jaoks.

Luutsniku 1

Luutsniku vabatahtlike eestvedaja Aimar Sisaski, kelle isa kunagise Kanepi päästekomando päästjana töötas, sõnul oli unistus tuletõrjujate hoonest tema peas lapsepõlvest saati. „Juba väikse poisina sellest samast kohast kooli või koju minnes möödudes mõtlesin, et siia tahaksin ehitada tuletõrjedepoo,“ rääkis Aimar. „Kindlas usus unistuse teostumisse hakkasime eelmisel aastal vundamenti ehitama ja lõpuks andis ka siseministeerium toetuse, mis muudab plaanid reaalsuseks.“ Arvestades viimase aja arenguid elanikkonnakaitse valdkonnas sai majja projekteeritud varjend, millel autonoomne elektrivarustus ning muu vajalik, et seal mõnda aega välise toeta turvaliselt hakkama saada või varudega kogukonda abistada.

Luutsniku 2
Lõuna päästekeskuse juht Margo Klaos juhtis tähelepanu, et praeguses Rõuge vallas on valminud või valmimas rohkem vabatahtlike uusi hooneid, kui neid tema päästekeskuse juhi ametiaja ligi 17 aasta jooksul Lõuna-Eesti kutselistele päästjatele on kokku ehitatud. „Rõõm on tõdeda, et siin Võrumaa kandis on ettevõtlikke inimesi, kellele kogukonna turvalisus ja ohutus korda läheb ning kes sellesse kuhjaga oma isiklikku aega ja energiat panevad,“ ütles Klaos. „Valmis on Misso ja Suhka vabatahtlike hooned, uue hoone ehitus käib peale Luutsniku küla ka Rõuge alevikus.“

Luutsniku 3

Üritusel võttis toetuseks ja kiituseks sõna Rõuge vallavanem Britt Vahter, kes lubas tulevikus võimaluste paranedes Luutsniku vabatahtlikele kindlasti rohkem ka vallapoolset toetust. Mõnusal koosviibimisel oli kohal teisigi selle kandi ettevõtjaid ning vabatahtlike toetajaid.

Marek Kiik
Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht