Me tegime seda jälle - Muuseumiöö õnnestus taas

Juba kümnendat kord osales Eesti Tuletõrjemuuseum muuseumiööl ja taaskord õnnestus kõik. Päästeameti peamaja hoovi raua tänaval külastas jälle üle tuhande inimese, täpseks arvuks jäi 1060.
Nagu ikka osutus magnetiks voolikutorn, kuhu tavainimene pääsebki ainult üks kord aastas – Muuseumiööl. Kaks ringkäiku venisid oodatult pikemaks kui lubatud. Seitsmendal korrusel vaadati kroonikaid, nauditi linnavaadet ning küsiti huvitavaid küsimusi.

Aja jooksul on inimesed targemaks saanud. Kõik teadsid, et torn on ajalooliselt tuletõrjevoolikute kuivatamiseks, mitte tulevalveks (mida ta tegelikult oli II maailmasõja aeg). Vanemad inimesed jagasid oma mälestusi tuletõrjest nõukogude ajal ning külastajate hulgas silmas palju endisi ja praegusi kolleege.

Kuna selle aasta tunnuslauseks oli „Öös on vabadust“, keskendusime taasiseseisvumisele 1991. aastal. Ajastusse tegi ekskursi tornis eksponeeritud 20 ajaloolist fotot, temaatilised videokaadrid ning tuletõrjevarustus aastastest 1989-1992. Nähtu ei jätnud külmaks kedagi. Kellele nostalgia, kellele ajalugu.

Komandohoovis tutvustasid Kesklinna komando päästjad kaasaegset päästetehnikat, Põhja päästekeskuse ennetuspartnerid jagasid teavet tuleohutuse, elanikkonnakaitse ja kriiside kohta, termokaameraga sai proovida suitsutelgis orienteerumist. Võrrelda sai 1992. aastal Nõmme komandos teenistust alustanud Zil-131 autoredelit ja uhiuut Lasnamäe Bronto tõstukit, fotoseina rolli täitis Nublu.

Kogu ürituse tegid võimalikuks soe ilm ja abivalmis läbiviijad. Suured tänusõnad lähevad Kesklinna esimesele valvevahetusele ja vabatahtlikule päästjale Kadrile ning nagu alati oli kohal Stass. Tallinna Tuletõrjeühingu vabatahtlikud aitasid korda hoida tornis ning Põhja ennetuspartneritel jätkus juttu kauemaks kui tavaliselt.

Oli väga vahva laupäeva õhtupoolik, mis ühtlasi juhatas sisse ka Eesti Tuletõrjemuuseum 50 juubeliaasta.

Kohtumiseni Muuseumiööl 2025!