Muhu merepäästeseltsi liige päästis kajakiga ümber läinud hädalise

21. juulil kell 13.52 teatati häirekeskusele, et Muhu väinal Kesselaiust miili jagu põhja poole läks kajakiga matkanud inimene ümber. Veesõiduk oli vett täis ning laine kõrge. Abivajaja rippus saabunud info põhjal kajaki küljes juba tund aega ilma kalipsota, mis kiirendas jahtumist. Veetemperatuur oli umbes 19 kraadi.

Päästeoperatsiooni koordineerimiseks lülitus operatsiooni merevalvekeskus. Teiste hulgas läksid Kesselaiult hädalist oma kaatritega otsima Muhu merepäästeseltsi liikmed Indrek Allmann ja Elvis Andersoo. Mehed hargnesid ümber saare, et haarata võimalikult laia otsinguala. Otsingut raskendas kõrge laine ja tugev tuul. Kella 14.37 ajal leidis Elvis õnnekombel merelt kajakiga triiviva hädalise ning aitas ta oma paati, millega tõi kannatanu Kesselaiule. Indek Allmanni abikaasa oli saarel käepärast võtta meditsiinitöötaja, kes kannatanule esmaabi andis. Kiirabi kutsumise vajadust ei tekkinudki ja peale kosumist transporditi õnnelikult päästetu Virtsu. Samas piirkonnas viibinud veeteede ameti laev EVA-320 sai veest kätte ka kajaki, mis samuti Virtsu transporditi.

Päästetud kajakisõitjat saab kiita selle eest, et ta kandis päästevesti ja oli merele minnes võtnud kaasa laetud mobiiltelefoni, mis oli paigutatud veekindlasse kotti. Ilma nende abivahenditeta oleks vahejuhtum võinud märksa traagilisemalt lõppeda.