Muuga sadama laohoone põleng saadi kontrolli alla

Täna kell 10.02 sai häirekeskus teate, et Muuga sadama territooriumil asuvas laohoones on tulekahju ning kuna teatamise hetkel olid laohoone katusest juba leegid väljas, reageerisid päästjad suurte jõududega.

Esimese päästemeeskonna saabudes olid kõik laohoones viibinud inimesed põlevast hoonest evakueerunud. Esmase info kohaselt põlesid hoones õlitünnid ning luure käigus leiti hoonest ka põlevat titaaniumipuru,mille kustutamine veega võib tekitada plahvatusohu.

Kustutustööde ajaks määrati ohuala 800 meetrit ning kella 10.44-ks evakueeriti ohutuse huvides ka kõik ohualasse jäänud hoonete töötajad. Kustutustööde peamine eesmärk oli kaitsta kõrvaolevaid hooneid ja hoida ära plahvatuse oht.

Kokku oli päästesündmusele kaasatud 17 päästemeeskonda: kutselised päästjad Assakult, Kehrast, Kesklinnast, Koplist, Koselt, Lasnamäelt, Lillekülast, Muugalt, Nõmmelt ja Piritalt ning vabatahtlikud päästjad Arukülast, Hüürust, Kolgalt, Tabasalust ja Sakust. Lisaks oli päästesündmusele kaasatud erikeemiatalitus.

Tulekahju lokaliseeriti kell 16.15 ning hetkel toimuvad hoones veel järelkustutustööd ning konstruktsioonide avamised. Päästetööde juhi hinnangul kestab järelkustutus ja hoone monitoorimine vähemalt homse hommikuni ning seda teostab kohale jäänud päästemeeskond Muugalt koos vabatahtlike päästjatega.

Tulekahju tekkepõhjus selgub uurimise käigus.